Asgari ücret toplantısı ne zaman? Asgari ücret tespit komisyonu saat kaçta toplanacak? 2023 Asgari ücret ne zaman açıklanacak?

Asgari ücret tespit komisyonu bugün toplanıyor. Milyonların gözü bugün 3. kez gerçekleştirilecek Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısına çevrildi. Peki, Asgari ücret toplantısı ne zaman? Asgari ücret tespit komisyonu saat kaçta toplanacak? 2023 Asgari ücret ne zaman açıklanacak?

Yayınlanma: 20.06.2023 - 09:25
Asgari ücret toplantısı ne zaman? Asgari ücret tespit komisyonu saat kaçta toplanacak? 2023 Asgari ücret ne zaman açıklanacak?
Abone Ol google-news

Doğrudan 7 milyondan fazla çalışanı, dolaylı olarak ise toplumun tamamını ilgilendiren yeni asgari ücret ile ilgili süreç başlıyor. İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, asgari ücrete yapılacak ara zam oranı belirleme çalışmaları kapsamında bugün üçüncü toplantısını yapacak. Toplantıda, taraflar güncel ekonomik verileri görüşecek. Peki, Asgari ücret toplantısı ne zaman? Asgari ücret tespit komisyonu saat kaçta toplanacak? 2023 Asgari ücret ne zaman açıklanacak? İşte, asgari ücret hakkında merak edilenler...

ASGARİ ÜCRET TOPLANTISI BUGÜN SAAT KAÇTA?

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren asgari ücrette ara zammın belirlenmesi için süreç devam ediyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu, asgari ücrete yapılacak ara zam oranını belirleme çalışmaları kapsamında saat 11.00’de toplanacak.

ASGARİ ÜCRET TESPİT KOMİSYONU'NDA KİMLER VAR?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ev sahipliğindeki toplantıya, işçi kesimini temsilen TÜRK-İŞ, işveren kesimini temsilen Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) heyeti katılacak.

Toplantıda, TÜRK-İŞ heyetine Pevrul Kavlak, TİSK heyetine ise Akansel Koç başkanlık edecek.

Basına kapalı yapılması beklenen toplantıda, taraflar görüşlerini dile getirecek ve güncel ekonomik verileri görüşecek.

ASGARİ ÜCRET NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun görüşmelerine devam edeceğini belirten Ağar, hafta içerisinde sonuca ulaşmak için tekrar bir araya geleceklerini bildirdi.

Asgari ücretteki artışın alım gücü ve günün şartları dikkate alınarak yapılmasını istediklerini dile getiren Ağar, şöyle konuştu:

"Hükümet ve işveren tarafından henüz bir rakam masaya gelmedi. İşçiler olarak biz de rakam söylemedik. Kafamızda rakamlar var. Görüşmelerin sonucunda mutabakat sağlanacağını düşünüyoruz ama istediğimiz rakam olmaz ise muhalefet şerhini koyarız."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşen Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, "Belli bir noktaya geldik, yarın Çalışma Bakanı ile görüşeceğim. Perşembe gününe kadar neticenlendireceğiz." dedi.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler