Renault'dan "fabrika çıkışlı ikinci el araç" dönemi

Bursa'daki Oyak Renault fabrikasında kurulan Refactory'de, ikinci el otomobil yenileme ile yenilenen tüm araçlar satışa sunulacak. Bu çalışma daha önce yalanlanan 'yurtdışından ikinci el araç ithalatı'na hazırlık iddialarını da beraberinde getirdi.

Yayınlanma: 25.07.2023 - 16:43
Renault'dan
Abone Ol google-news

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Renew, Türkiye'de 56 noktada faaliyet gösteriyor. 96 kontrol noktası, 12 aya kadar garanti ve finansman seçenekleri sunan Renew, ikinci el araç güvenilirliğinin yanı sıra tüm markaları barındıran geniş bir model yelpazesiyle hizmet veriyor.

Renault Group, Refactory ile sürdürülebilir kalkınma stratejisinin merkezinde yer alan endüstriyel ve ticari bir ekosistem yaratmayı hedefliyor. Refactory faaliyetlerine ilk olarak Fransa'nın Flins bölgesinde başlayan Renault Group, ardından İspanya'nın Sevilla kentinde devam etti. Son olarak ise Bursa'da başladı.

Oyak Renault fabrikası bünyesinde kurulan yeni endüstriyel tesisin amacı, kullanılmış otomobilleri standartlara göre yenilemek. Test sürüşü, ekspertiz, teşhis, mekanik ve karoser onarımları gibi hizmetler sunan Refactory, aynı zamanda boya işlemleri, Renault estetik süreci (ayrıntılı iç ve dış temizlik), kalite kontrolü alanlarında da çalışıyor. İlk etapta Clio IV Clio V ve Megane Sedan modellerine odaklanan Refactory daha sonra ise hizmetlerini genişletecek.

İKİ YIL GARANTİ

Bu yaklaşımın avantajı, endüstriyel olarak standartlaştırılmış süreç, maliyet azaltma ve aynı zamanda yüksek kaliteli onarım seviyesi olurken, Oyak Renault fabrika ekiplerinin uzmanlığı, bayilere Renew'in yeni kalite standartlarını sunmasını sağlayacak. Buradan çıkan ikinci el otomobiller 2 yıl garantili olacak.

Refactory tarafından yenilenen tüm ikinci el araçlar, yetkili Renew bayilerinde Renew kimliği altında satışa sunulacak.

YURTDIŞINDAN İTHAL İKİNCİ EL

Ayrıca bu sistemin daha sonra yurtdışından ithalat ile ikinci el araç girişi sağlanması durumuna hazırlık olarak yapıldığı da iddia edildi.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler