1 Mayıs’ta Fatih Camii'nde gıyabi cenaze namazı kılınacak

Anti-Kapitalist Müslümanlar, 1 Mayıs programını açıkladı. Grup, 1 Mayıs’ta Fatih camisinde gıyabi cenaze namazı kılacağını açıkladı. Ardından Saraçhane Parkında basın açıklaması yapacak olan grup, daha sonra Maltepe’ye yüreyecek.

30 Nisan 2018 Pazartesi, 09:15
Abone Ol google-news

1 Mayıs’ta yapılacak basın açıklamasını da kamuoyuyla paylaşan Anti-Kapitalist Müslümanlar, “Kur’an’da Bakara Suresi 104. ayetinde halkı davar sürüsü güder gibi güden, halkın gerçek tercih ve onayını dikkate almayan yönetici tipi reddediliyor. Bu ayet dikkate alınsaydı padişahlık yönetimi bu coğrafyada yaşayamazdı. Tek adam idarelerini desteklemek sürüleşmeyi kabullenmek demektir” ifadelerini kullandı.

İşte o açıklamanın tamamı:

Değerli Halkımız,

1 Mayıs iktidar sahiplerine gerekli uyarıların yapıldığı ve emekçilerin haklarını haykırdığı bir gündür. Bu nedenle askeri, siyasi, ekonomik, hukuki yetkileri elinde kim tutuyorsa muhatabımız odur ve itirazlarımız onadır. Özellikle üstüne dindarlık şalı atarak yolsuzluk ve yoksulluk üreten bir iktidara karşı söyleyecek sözlerimiz vardır.

Kur’an’da Bakara Suresi 104. ayetinde halkı davar sürüsü güder gibi güden, halkın gerçek tercih ve onayını dikkate almayan yönetici tipi reddediliyor. Bu ayet dikkate alınsaydı padişahlık yönetimi bu coğrafyada yaşayamazdı. Tek adam idarelerini desteklemek sürüleşmeyi kabullenmek demektir.