2 yıl önce yıkım kararı alınmıştı... Okul bahçesinde harabe bina tehlikesi

Düzce’de Fatih İlkokulu binası bahçesinde bulunan depreme dayanıksız bina 2 yıldır yıkılmıyor. Veliler binanın bir an önce yıkılmasını istiyor.

17 Kasım 2018 Cumartesi, 21:15
Abone Ol google-news


Düzce’de, depreme dayanıksız olduğu tespit edilen ve 2 yıl önce yıkılması yönünde karar alınan Fatih İlkokulu binası, aradan geçen süreye rağmen yıkılmayınca tehlike oluşturmaya başladı. Harabeye dönen binayı, aynı bahçede eğitim verilen ortaokuldan ayırmak için sınıf kapılarından duvar yapıldı. Ancak kapıların da devrilme tehlikesi bulunması nedeniyle hem öğrenciler hem veliler korku yaşıyor.

Velilerinden Ayşe Özkan, çocuklarını okula bırakırken huzurlu olmadıklarını söyleyerek, “Çocuklarımız güvende değil. Şu anda yapacak bir şey varsa Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yapması lazım” dedi.

Veli Nilüfer Kuru da okul binasının bir an önce yıkılmasını isteyerek, “Okulumuzun bahçesi yok. Beden eğitimi derslerini yapamıyorlar, spor yapamıyorlar, oyun oynayamıyorlar, kantinde oturup yemek yiyecek yerleri yok. Okulun bir an önce yıkılarak çocukların rahata kavuşması gerekiyor” diye konuştu.