23 Nisan'da çocuklar üzerinden seçim propagandası

Başbakan Davutoğlu, 23 Nisan nedeniyle koltuğunu Pelinsu Topraksoy'a devretti. Davutoğlu, hem koltuğunu devrettiği Pelinsu hem de bakan sıralarına oturan çocuklar üzerinden seçim propagandası yaptı.

23 Nisan 2015 Perşembe, 11:33
Abone Ol google-news

 

Başbakan Ahmet Davutoğlu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda Başbakanlık koltuğunu Demirlibahçe İlkokulu öğrencisi Pelinsu Topraksoy'a devretti. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun makamına konuk olan çocuklar, 23 Nisan’a özel ‘bakanlar kurulu toplantısı‘ düzenledi.

DAVUTOĞLU BÖYLE FISILDADI
<video:260959>Nükleer santral, Başkanlık sistemi, CHP'nin seçim vaatleri...

Çocuklardan biri “”Ülkemizden elektrik sıkıntısı var. Ruslar 1954 yılında ilk nükleer santralini kurdu ama biz 2015 yılındayız daha hiçbir nükleer santralimiz yok. Bu açıdan biraz kötüyüz” dedi. Pelinsu'dan önce araya giren Davutoğlu, “Biz de bu sene Akkuyu’nun temellerini attık” yanıtını verdi.

"Seçimler yaklaşıyor. Başkanlık sistemiyle ilgili ne düşünüyorsunuz?"  sorusuna ise Pelinsu Topraksoy, "Biz sınıf başkanımızı seçtik yani" diye yanıt verdi. 

Başbakan Davutoğlu,  Pelinsu Topraksoy'a  "Basın mensupları sizi seviyor. Bize olmadık sorular sorarlar" dedi.

"Çözüm süreciyle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?" sorusuna Pelinsu Topraksoy, Davutoğlu'nun yönlendirmesiyle "Kardeşlik" dedi.

"Hem size hem de maliye bakanına sorayım. Malum seçimler yaklaşıyor. Vaatler çokça tartışılıyor. Siz muhalefetin vaatlerini nasıl değerlendiriyorsunuz? Maliye bakanı, kaynak bulunabilir mi?" sorusuna Pelinsu Topraksoy, "Bol keseden harcamamak" derken Maliye Bakanı olan çocuk "Aslında bulunabileceğini sanmıyorum" dedi.