3. Malatya Uluslararası Film Festivali başlıyor

3. Malatya Uluslararası Film Festivali, 9 Kasım cuma günü başlayacak. Bir hafta sürecek festival kapsamında ulusal ve uluslararası yarışma filmleriyle birlikte 140’a yakın film gösterilecek.

07 Kasım 2012 Çarşamba, 17:08
Abone Ol google-news

Malatya Valiliği’nin koordinasyonunda, Malatya Kayısı Araştırma-Geliştirme ve Tanıtma Vakfı tarafından, Manas Evleri’nin ana sponsorluğunda, Festival Concept International organizasyonu ile düzenlenen 3. Malatya Uluslararası Film Festivali için geri sayım başladı.

Festivalin ilk konukları, yarın (8 Kasım Perşembe günü) Malatya’ya gelecek olan Türkan Şoray ve Hababam Sınıfı üyelerinden Halit Akçatepe, Dilaver Gür, Ercan Gezmiş, Teoman Ayık, Ahmet Arıman, Ergun Sözen, Cafer Dere, Tuncay Akça, Tayfun Akalın, Dinçay Çetindamar, Mehmet Çatay, Kazanfer Şener, Ümit Doğru ve Faruk Şavlı olacak.

Festival, 9 Kasım Cuma günü saat 19.00’da Malatya Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan açılış töreni ile beyazperde şöleni başlayacak. “Yaşam Boyu Onur Ödülleri” ve “Onur Ödülleri”nin takdim edileceği açılış töreninde sanatçı İlhan Şeşen en sevilen şarkılarını sinemaseverler için seslendirecek.

Türkan Şoray Malatyalılarla buluşacak

“Onur Ödülü”ne değer görülen Türkan Şoray ise 9 Kasım Cuma günü saat 13.00’de Gözde Hastenesi’nde yeni doğan ünitesini ve yeni doğan ailelerini ziyaret edecek. Şoray, bu özel ziyaretin ardından saat 13.30’da Malatya Park AVM’de gerçekleşecek söyleşi ile Malatyalıların sorularını yanıtlayacak.

Hababam Sınıfı’nın Malatyalı üyesi Dilaver Gür’ün kişisel arşivinden gün ışığına çıkacak Hababam Sınıfı fotoğraflarından ve afişlerinden oluşan “Hababam Sınıfı Malatya’da” başlıklı serginin açılışı ise Malatya Park AVM’de 9 Kasım Cuma günü saat 14.30’da Malatya Valisi Vasip Şahin’in ve Hababam Sınıfı üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilecek. Açılışın ardından Hababam Sınıfı üyeleri Malatya Park AVM’de gerçekleşecek “Minder Sohbetleri” ile Malatyalılarla buluşacak.