'3'ü kadın 5 PKK'li öldürüldü'

Bingöl'de terör örgütü PKK'ya yönelik sürdürülen operasyonda, 3'ü kadın 5 terörist etkisiz hale getirildi. Etkisiz hale getirilenler arasında, terör örgütünün sözde Yayladere grup sorumlusunun da bulunduğu bildirildi.

11 Temmuz 2012 Çarşamba, 08:48
Abone Ol google-news

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 49. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı koordinesinde, güvenlik güçleri tarafından, Bingöl genelinde terör örgütüne yönelik yürütülen operasyonların aralıksız devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, Sancak beldesi, Sarıgümüş mahallesine bir grup bölücü terör örgütü mensubunun geleceği istihbaratını alan Bingöl İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince, Jandarma Özel Harekat Timleri ile icra edilen operasyon sırasında 10 Temmuz 2012 günü saat 23.50 sıralarında 5 kişilik bölücü terör örgütü mensubu ile karşılaşıldığı ifade edilerek, güvenlik güçlerinin 'teslim ol' çağrısına ateşle karşılık veren bölücü terör örgütü mensupları ile silahlı çatışma yaşandığı kaydedildi.
Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

''Çatışma sonrası arazide yapılan arama tarama faaliyeti esnasında, aralarında terör örgütünün sözde Yayladere grup sorumlusu Serhat Fırat kod adlı M.D'nin de bulunduğu 3'ü bayan 2'si erkek 5 bölücü terör örgütü mensubunun; üzerlerinde 5 kalaşnikof piyade tüfeği, 7 el bombası, 17 şarjör, 1 el dürbünü, 1 büyük telsiz, 1 küçük el telsizi, bir miktar para (TL. ve ABD Doları) ve örgütsel doküman ile birlikte ölü olarak etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir. Olayla ilgili Bingöl Cumhuriyet Başsavcısı'na derhal bilgi verilmiş olup, adli makamların talimatları doğrultusunda adli tahkikat devam etmektedir.

Son 1,5 yıl içerisinde Bingöl genelinde güvenlik güçlerimiz tarafından icra edilen operasyonlarda örgütün sözde eyalet koordinatörü ve bölge sorumlularının da bulunduğu 38'i ölü, 22'si sağ olmak üzere toplam 60 terörist silahları ile birlikte etkisiz hale getirilmiştir.''