88'inci İzmir Enternasyonal Fuarı'nda hazine avı

Bu yıl 6-15 Eylül tarihlerinde 88'inci kez gerçekleşecek İzmir Enternasyonal Fuarı'nda (İEF) oluşturulacak Kemeraltı Sokağı, tarihi değerleri ziyaretçilere aktarırken keyifli anlar da yaşatacak. Kemeraltı'nda çeşitli çalışmalar gerçekleştiren Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım Ticaret A.Ş. (TARKEM) öncülüğünde gerçekleşecek 'İpek Yolu'nun İzinde' Hazine Avı, katılanlara heyecanlı bir günün yanında Kü

13 Ağustos 2019 Salı, 15:25
Abone Ol google-news

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından 6 - 15 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Türkiye'nin ilk ve tek genel ticaret fuarı 88'inci İzmir Enternasyonal Fuarı için geri sayım başladı. Öncesi ve düzenleneceği 10 gün boyunca heyecana sahne olacak Fuar, Türkiye ve kıtalararası misafirlerini İzmir'de bir araya getirecek. Konserler, tiyatrolar ve birçok etkinliğin yanında ticaretin de merkezi olacak İzmir Enternasyonal Fuarı'nda, İzmir'in önemli değerleri de olacak. TARKEM'in öncülüğünde, İzmir başta olmak üzere Türkiye'nin en büyük değerlerinden biri olan Kemeraltı, 'Kemeraltı Sokağı' adı altında Uzun Havuz alanında yerini alacak. Fuarda Kemeraltı'nın öne çıkan lezzetleri, unutulan zanaatkarları, markaları, tarihi-kültürel değerleri ve diğer birçok zenginliği tanıtılacak. Fuar boyunca Kemeraltı esnafları stant açarak, kendi ürünlerini de satabilecek. Kemeraltı'nın marka değerinin artmasına da yardımcı olacak olan bu etkinlikle, bölge esnafının kendini tanıtmasına imkan sağlanacak.

14 EYLÜL'DE 'HAZİNE AVCILARI' BULUŞUYOR

Kemeraltı'nın dünü, bugünü ve yarınının anlatılacağı Kemeraltı Sokağı'nda birçok etkinlik de yer alacak. İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında 'İpek Yolu'nun İzinde' adlı Hazine Avı düzenlenecek. 14 Eylül Cumartesi günü yapılacak Hazine Avı'na en az 2, en fazla 5 kişiden oluşan 200 takım katılabilecek. 14 Eylül'de saat 14.00'te kayıtlar başlayacak, 16.00'da ise bilgilendirme ile birlikte ilk şifreler avcılara dağıtılacak. Oyunun başlaması ile birlikte her takım, Kültürpark içinde oluşturulan farklı rotalardan şifreleri çözerek oyunun bitişine gitmeye çalışacak. Bitişe ilk gelen takım, 3 bin liralık ödülün sahibi olmaya hak kazanacak.

Etkinliğe, 2 ile 5 kişiden oluşacak takımlarda, 18 yaşından küçükler ailesiyle birlikte katılabilecek. 13 yaşından küçükler için ise bilet almak gerekmiyor. Biletleri yalnızca Biletino sitesinden online olarak satın alınırken, bileti olanlar İEF'ye girişte ayrıca para ödemeyecek. Buluşma noktası, Kültürpark içinde yer alan Uzun Havuz alanı (Kemeraltı Sokağı) olacak.