ABD'de havalimanında silahlı saldırı: Bir kişi vuruldu, uçuşlar durduruldu

ABD'nin Oklahoma eyaletine bağlı Oklahoma City'deki Will Rogers Havalimanı'nda meydana gelen silahlı saldırıda en az bir kişi yaralandı.

15 Kasım 2016 Salı, 23:10
Abone Ol google-news

ABD'nin Oklahoma eyaletine bağlı Oklahoma City'deki Will Rogers Havalimanı'nda meydana gelen silahlı saldırıda en az bir kişi yaralandı. Güvenlik güçleri tarafından, havalimanı giriş ve çıkışlara kapatıldı.

Oklahoma Polis Departmanı'ndan Paco Balderrama, saldırıda bir kişinin vurulduğunun kesinleştiğini, ikinci bir kişinin daha vurulmuş olma ihtimali üzerinde durduklarını açıkladı. Balderrama, saldırıda yaralanan kişinin durumuyla ilgili bir bilgisinin bulunmadığını söyledi. News 9 kanalı ise yaralının durumunun ağır olduğunu duyurdu.

Saldırının ardından havalimanın tüm faaliyetleri durdurulurken, en az bir uçak kentin kuzey doğusundaki Wiley Post Havalimanı'na yönlendirildi.

Havalimanının Twitter hesabından yapılan açıklamada "Tüm iniş ve kalkışlar bir sonraki duyuruya kadar durdurulmuştur" ifadeleri yer alırken Oklahoma Polisi de sosyal medyada "Eğer havalimanındaysanız, aksi söylenene kadar siper alın" duyurusunda bulundu.

Oklahoma'nın ana havalimanı olan Will Rogers'ta günde ortalama 150 uçuş gerçekleşiyordu.