ABD'li Savcı sabah Erdoğan'ı takip etti, akşam çekti

Türkiye’de 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonlarının kilit ismi Rıza Sarraf’ı tutuklatan New York savcısı Preet Bharara, Twitter’da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı takibe aldı. Bharara, bir süre sonra takibi geri çekti.

23 Mart 2016 Çarşamba, 09:02
Abone Ol google-news

Rıza Sarraf'ın ABD'de tutuklanmasının ardından gözlerin çevrildiği savcı Bharara'nın düne kadar Twitter'da 7 bin civarında takipçisi bulunurken, Türk takipçilerle bu sayı 123 bine kadar yükseldi. Bharara ise 14 kişiyi takip ediyor ve son takip ettiği isim de Erdoğan oldu.

TAKİBİ GERİ ÇEKTİ

Sabah saatlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı takip eden Bharara'nın,bir süre sonra, Twitter'dan takibini geri çekmesi dikkat çekti.

Savcı, Zarrab'ın tutuklanmasının ardından attığı ilk tweette, "Sarraf yakında ABD adaletinin önüne çıkacak" demişti. Bharara, dün de kendisine hediye göndermek isteyen bir Türk takipiçisinin “Türkiye’den bir şey ister misiniz? Rakı, şiş kebap, lokum, Türk halısı. Sadece sorun, sizin hizmetinizdeyiz” sorusuna “Şiş kebabı seviyorum ama işimi yaptığım için hediye kabul edemem” diye cevap vermişti.

İşte savcı Bharara'nın takip ettiği isimler: