Abdocan'ın ailesinde bir hüzün bir mutluluk

Gezi direnişi sırasında başından gaz fişeğiyle vurularak öldürülen Abdullah Cömert'in doğum gününde ablası Meryem Cömert bir erkek çocuğu dünyaya getirdi.

09 Mart 2016 Çarşamba, 12:03
Abone Ol google-news

Gezi direnişi sırasında Antakya’da 3 Haziran 2013’te polis memuru A.K'nin gaz fişeğiyle başından vurarak öldürdüğü 22 yaşındaki Abdullah Cömert'in doğum günü olan 8 Mart’ta mezarı başında anıldı.

Yaklaşık 3 yıldır adalet bekleyen acılı anne Hatice Cömert ve aile gözyaşları dökerken Abdullah’ın ablası Meryem Cömert, bir erkek çocuk dünyaya getirdi. Oğlunun mezarı başında “Sen benim kadınlar günü hediyemdin. Seni benden aldılar” diye ağıt yakan anne Cömert’e o gün doğan torunu yeni bir hediye oldu.

Dayısının doğum gününde doğan bebeğe "Abdullah" adı verilmesi düşünülürken, aile buruk bir sevinç yaşıyor. Ağabey Adnan Cömert, “Sevinç ve hüznü aynı gün yaşadık. Bizim için buruk bir sevinç.  Kızkardeşim absinin anmasına gelemedi çünkü aynı gün sabaha karşı doğum yaptı. Abdocanlar çoğalacak” dedi. Hataylı gençler ise Abdocan'’n anıt mezarının yanına “Barış ve özgürlük” adını verdiği çınar ağacı dikti.

Anne Hatice Cömert, ekilen ağaca eliyle toprak attı.