'Açılım' istifa ettirdi

CHP'nin 'Kürt Açılımı' politikası parti içerisinden tepki topluyor. Konya'nın Kulu ilçesine bağlı Karacadağ beldesi belediye başkanı ve meclis üyeleri, yaptıkları açıklamayla partilerinden ayrılma kararı verdiklerini belirtti.

19 Ekim 2009 Pazartesi, 12:37
Abone Ol google-news

Karacadağ beldesi Belediye Başkanı Şahin Ateş, 2009 yerel seçimlerinde aday olduğu CHP'den belediye başkanı seçildiğini ve 7 aydır görevini sürdürdüğünü söyledi.

CHP'nin demokratik açılıma karşı tutumunu onaylamadıklarını belirten Ateş, ''Benimle beraber seçilen 5 belediye meclis üyesi arkadaşımla partimizden istifa etme kararı aldık. Bugün partiye benim ve meclis üyesi arkadaşlarımın istifa dilekçelerini noter vasıtasıyla gönderdik'' dedi.

Ateş'in dilekçesinde, ''CHP'nin demokratik açılıma karşı tutumunu kınıyor ve kabul etmiyorum. Kabul edemeyeceğim politikalar karşısında bu partide yerimin olmadığını gördüm. Bu nedenlerle CHP'deki üyeliğimden istifa ediyorum'' ifadeleri yer aldı.

Ateş, CHP Belde Başkanı Erol Taşçı'nın da partisinden istifa ettiğini bildirdi. Şahin Ateş, bundan böyle bağımsız olarak hizmet edeceğini kaydetti.