Adalet Bakanı Gül'den 'Barış Pehlivan' açıklaması: İncelemeler sürüyor

Tutuklu gazeteci Barış Pehlivan'ın Silivri Cezaevi'nde infaz memuru tarafından darp edilmesine ilişkin Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Teftiş Kurulu’nun incelemesi sürüyor. Covid-19 nedeniyle işleyiş yavaşladı. Soruşturma tamamlanır tamamlanmaz sonuç kamuoyu ile paylaşılacak” ifadelerini kullandı.

20 Mayıs 2020 Çarşamba, 12:11
Adalet Bakanı Gül'den 'Barış Pehlivan' açıklaması: İncelemeler sürüyor
Abone Ol google-news

Libya'da şehit olan MİT mensubu haberi gerekçesiyle tutuklanan Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan'ın Silivri Cezaevi'nde darp edilmesine ilişkin Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Teftiş Kurulu’nun incelemesi sürüyor. Covid nedeniyle işleyiş yavaşladı. Soruşturma tamamlanır tamamlanmaz sonuç kamuoyu ile paylaşılacak” dedi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, HaberTürk gazetesi yazarı Nagehan Alçı'nın sorularını yanıtladı. 

"KARAR İÇİN NE DOĞRU NE YANLIŞ DİYEMEM"

Alçı'nın “İdari soruşturmanın halen devam etmesi ve oldukça geniş kapsamlı olması savcılığın kovuşturmaya yer yoktur kararına bir tepki mahiyetinde değerlendirilebilir mi?” sorusuna Bakan Gül, "Hayır, o karar için ne doğru ne yanlış diyemem. Süreç devam ediyor. Her iddia araştırılmaya değerdir Nagehan Hanım. Unutulmasın, bizim için insan onuru her şeyin önünde gelir. Elbette sonuna kadar araştırılacak" yanıtını verdi. 

Gül, “Ancak şunu karıştırmayalım: Adli soruşturmanın yanı sıra idari soruşturma da zaten yapılır. Bu rutin olarak böyledir. Bunu bizim bir itirazımız olarak değerlendirmek doğru yaklaşım olmaz” ifadesini kullandı.