Adana'daki patlamanın ardından Bolu Valiliği'nden otopark önlemi

BOLU Valiliği'nin yanındaki halka açık otapark, Adana Valiliği önündeki otoparkta bombalı araçla düzenlenen terör saldırısının ardından güvenlik tedbirleri kapsamında kapatıldı.

26 Kasım 2016 Cumartesi, 14:29
Abone Ol google-news

Bolu Valiliği çevresindeki güvenlik terbirleri, Adana Valiliği önündeki terör saldırısı ardından artırıldı.

Valilik binasının hemen yanında uzun yıllardır kullanılan açık otopark, Adana'daki saldırıdan sonra kapatıldı. Valiliğin talebi üzerine trafik ekipleri, otoparktaki araçları sürücülerine ulaşarak kaldırttı. Araçların girişine izin verilmeyen otoparkta sadece valilik yanındaki taksi durağına ait taksilerin park etmesine izin verildi. Çevredeki taksiciler ile diğer esnaf kararı olumlu karşıladı.

TEHLİKELİ MEKTUP

Otoparkın yanında esnaflık yapan Ramazan Morkoçoğlu, "Valilik burada olduğu için boşaltıldığını duyduk. Güvenlik amaçlı yapılmış. Bence iyi de oldu. Burası kentin merkezi ve tehlikeli bir nokta. Şu anda taksiciler hariç araç girmiyor. Zaten yeterince kontrollü bir yer değildi. Herkes gelip aracını bırakıp gidiyordu. Böyle çok iyi oldu" dedi.

Taksicilik yapan Ümit Sözgeçen de uygulamanın kendileri açısından da iyi olduğunu ifade ederek, "Çok güzel oldu. Biz taksiciler için de kötü oluyordu, durak açısından araçların sokulmaması buraları rahatlattı. Adana'daki patlama nedeniyle böyle bir uygulama yapıldı. Hem esnaf için hem güvenlik için gayet oldu" diye konuştu.