Adobe Lightroom uygulaması Android için ücretsiz!

Adobe’nin son yıllardaki mobil atağı devam ediyor. Ekim ayında iOS platformu için duyurulan Adobe Lightroom uygulaması artık Android için Google Play Store’da ücretsiz olarak yayınlandı. Detayları haberimizde.

09 Aralık 2015 Çarşamba, 21:51
Abone Ol google-news

Fotoğraf ve resim düzenleme uygulamaları, yazılımları konusunda dünyanın öncü ismi Adobe, mobil taraftaki etkinliğini artırmak, mobil kullanıcılara da ulaşmak istiyor. Bu amaç doğrultusunda şimdiye kadar iki farklı Photoshop uygulamasıyla karşımıza çıkan Adobe, diğer yandan Lightroom uygulamasının da yaygınlaşmasını istiyor gibi duruyor. Çünkü Adobe Lightroom ücretsiz olarak sunuluyor.


Normalde Adobe, masaüstü ve mobil uygulamalarında bir süredir Creative Cloud yani CC aboneliğini zorunlu kılıyordu. Yazılımlara bir anda yüzlerce hatta binlerce dolar vermek yerine aylık ödemeler yaparak kullanmanız mümkün oluyor. Abonelik mantığındaki bu satın alma yöntemini mobilde de uygulayan firma, Lightroom’u bu sistemden çıkardı ve ücretsiz yaptı.
“Freemium” değil tamamen “free” yani ücretsiz olan uygulama Creative Cloud aboneliğinden bağımsız olarak çalışabiliyor. Yani giriş yapmanız zorunlu değil dolayısıyla herhangi bir ücret ödenmesine de gerek kalmıyor. Ancak Creative Cloud’un depolama alanı ve senkronizasyon özelliğinden faydalanmak istiyorsanız giriş yapmanız gerekiyor. Dolayısıyla uygulamayı sadece mobil cihazlarda ücretsiz olarak kullanmak mümkün. Android ve iOS’un yeni fotoğraf düzenleme uygulaması olmaya aday olan Adobe Lightroom denenmesi gereken uygulamalardan bir tanesi.

Asla satışa çıkmayacak telefon: Microsoft McLaren