Ahmet Hakan "Haddini bildirin" dedi, Barış Atay yanıt verdi

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Ak trollerin ve yandaş yazarların hedef göstermesinin ardından bugünkü köşesinden tiyatro oyuncusu Barış Atay'ın tweetleri gerekçesiyle Muharrem İnce ile Meral Akşener'e çağrıda bulunarak, "Lütfen bu adama haddini bildiriniz!" dedi. Ahmet Hakan'a yazılı açıklama ile yanıt veren Atay ise "Yok öyle yağma Ahmet Hakan. Hayır, özür dileyecekler ve biz özürlerini kabul etmeyeceğiz. Çünkü suçun karşılığı özür değil yargılanmaktır. Yargılanacaklar!" ifadelerini kullandı.

15 Mayıs 2018 Salı, 09:24
Abone Ol google-news

<video:72127>

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, muhalif kimliği ve oyunlarının yasaklanmasıyla kamuoyunun gündemine gelen tiyatro oyuncusu Barış Atay'ın tweetlerini bugünkü köşesinde günde getirdi. Hakan, Barış Atay'ın tekmeci Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel'in 4 yıl sonra maden işçisinden özür dilemesinin ardından attığı tweeti hatırlatarak, "Sayın Muharrem İnce! Sayın Meral Akşener! Lütfen bu adama haddini bildiriniz!" ifadelerini kullandı. <haber-dikey:975465,974319>

301 madencinin yaşamını yitirdiği Soma faciasının hemen ertesinde, faciayı protesto eden madenci Erdal Kocabıyık’ı tekmeleyen dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan’ın müşaviri Yusuf Yerkel, 4 yıl sonra özür diledi.

Yusuf Yerkel'in özür tweetlerinin ardından kişisel Twitter hesabından paylaşımlarda bulunan Barış Atay, CHP'nin cumhurbaşkanı Muharrem İnce'nin de "Devr-i sabık yaratmayacağız" sözlerine de atıfta bulunarak "Hepiniz ağlayarak özür dileyeceksiniz. O gün geldiğinde; affedeni, acıyanı, yargılamaktan vazgeçeni de unutmayacağız! Yok öyle “torunlarla emeklilik, hepimiz kardeşiz, kavga istemiyoruz” falan.Her şey yeni başlıyor. Bu ülkeye, insanına yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz!" ifadelerini kullandı.

<tweet:995688054265393152>

AK TROLLER VE YANDAŞLAR HEDEF GÖSTERDİ

Bunun üzerine başta ak troller olmak üzere yandaş kalemler Atay'ı hedef gösterip, tutuklanması çağrısında bulundu.

<tweet:995760421645815811>

Atay'ın tweetlerini bugün de Hürriyet'teki köşesinden Ahmet Hakan yazdı.

Hakan, "Lütfen bu adama haddini bildiriniz" başlıklı yazısında şu ifadelere yer verdi:

BARIŞ Atay adlı bir adam...

Şöyle yazmış Twitter’da:

- Hepiniz ağlayarak özür dileyeceksiniz.

- O gün geldiğinde affedeni, acıyanı, yargılamaktan vazgeçeni de unutmayacağız!

- Yok öyle “torunlarla emeklilik, hepimiz kardeşiz, kavga istemiyoruz” falan.

- Her şey yeni başlıyor.

- Bu ülkeye, insanına yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz!


Sayın Muharrem İnce!

Sayın Meral Akşener!

Lütfen bu adama haddini bildiriniz!

*

Sakın bana...

“Yahu bu adamın ne kıymeti var ki? Ne diye bu adamın sözlerini önümüze getiriyorsun ki? Bu adamı mı muhatap alacağız ki” falan demeyin.

*

Şunu unutmayın:

Bu adam, bir zihniyeti temsil ediyor!

Bu zamana kadar yakındığımız ne varsa, illallah ettiğimiz ne varsa, “bitsin” dediğimiz ne varsa...

Hepsini sırtlanmış ve karşımıza çıkmış!

Bu adam...

Rövanş peşinde koşanların, kavga isteyenlerin, huzursuzluk ve kargaşa rüyaları görenlerin bir temsilcisi!

Adamın şahıs olarak hiçbir önemi tabii ki yok.

Ama onun şahsında bu ilkel zihniyete haddini bildirmek şart!

*

Sayın Muharrem İnce!

Sayın Meral Akşener!

- Pespaye ve ilkel dürtülerle hareket eden bu tür adamların kafalarına balyoz gibi indirin lütfen “inadına kardeşlik” haykırışını.

- Kavgadan, merhametsizlikten, düşmanının aynısını olmaktan başka bir şey bilmeyen bu tür adamların suratına çakın lütfen “hepimiz kardeşiz” haykırışını.

*

Gürül gürül bağırın lütfen, “Biz rövanş, intikam, kavga için gelmiyoruz... Huzur için geliyoruz huzur için” diye.

*

Kestirip atın lütfen, “Biz sadece yargıyı bizi bile yargılayabilecek denli bağımsız hale getirmekle mükellefiz. Yapacağımız tek şey budur” diye.

BARIŞ ATAY: SEN DE YARGILANACAKSIN AHMET HAKAN

Ahmet Hakan'a İlerihaber ile paylaştığı yazılı açıklamayla yanıt veren Barış Atay şu ifadeleri kullandı:

Hemen paniğe kapılmakta haklı olabilir Ahmet Hakan. Kişi, kendinden bilir işi. Artık içinde olmadığını yıllardır kanıtlamaya çalıştığı ama asla kopmadığı, bir şekilde her gün destek olduğu güruhun hesap sorma biçimini bildiğinden, hesap vermek sözünü duyduğu an irkilir Ahmet Hakangiller. Onlar için her adım rövanşist, her hamle intikam hissiyle yapılır çünkü. Kendi aralarında ise her şey bir gün helalleşme ile kapatılır, kol kırılır yen içinde kalır. Fakat yok öyle yağma Ahmet Hakan. Hayır, özür dileyecekler ve biz özürlerini kabul etmeyeceğiz. Çünkü suçun karşılığı özür değil yargılanmaktır. Yargılanacaklar!

TEKMECİ ŞİKAYET ETTİ, ATAY GÖZALTINA ALINDI

Atay, daha önce de tekmeci Yusuf Yerkel'in şikayeti üzerine gözaltına alınıp serbest bırakılmıştı.