Ahşap ev yandı, uyuyan çocuk öldü

Isparta'nın Yalvaç İlçesi'nde Selahattin Ünal'a ait 2 katlı ahşap evde çıkan yangında, kendisiyle aynı adı taşıyan torunu 7 yaşındaki Selahattin Ünal yaşamını yitirdi.

07 Ağustos 2015 Cuma, 16:32
Abone Ol google-news

Özgüney Köyü Pazar Mahallesi'nde 59 yaşındaki Selahattin Ünal'a ait 2 katlı ahşap evde gece yarısı, iddiaya göre zemin kattaki saman balyalarının tutuşmasıyla yangın çıktı. Yangın daha sonra binanın üst katına ve yandaki eklentilerine sıçradı. Evden yükselen alevleri fark edenler itfaiyeye haber verirken, bir yandan da yangına müdahale etmeye çalıştı.

Farklı odalarda uyuyan ev sakinleri, komşularının çığlıkları üzerine uyanarak dışarı çıktı. Bu sırada oğlu Selahattin Ünal'ın çıkmadığını farkeden Hasan Hüseyin Ünal ve yakınları, eve girdi. Evin üst katına çıkanlar, baygın halde yatan çocuğu dışarı çıkardı. Olay yerinde hazır bekleyen sağlık görevlilerinin müdahale ettiği Selahattin Ünal'ın, sırt bölgesinde kısmi yanaklar olduğu ve dumandan zehirlenerek yaşamını yitirdiği belirlendi. Oğlunun öldüğünü öğrenen Tuğba Ünal, sinir krizi geçirdi. Sağlık görevlileri ambulansta müdahale ettikleri Tuğba Ünal'a sakinleştirici iğne yaptı.

Büyük çapta maddi hasara yol açan yangın, itfaiye ve Isparta Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerinin müdahalesiyle yaklaşık 3 saat süren çalışmanın sonunda söndürüldü. Selahattin Ünal'ın cenazesi incelemenin ardından Yalvaç Devlet Hastanesi morguna gönderildi.