AKP, Ahmet Şık'tan sonra Abdullah Gül için yazılan kitaba da bomba dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, başbakanlığı döneminde Ahmet Şık'ın kitabı için 'bomba' ifadesini kullanmıştı. AKP'den bu kez de Abdullah Gül'ün kitabına 'bomba' göndermesi yapıldı.

15 Haziran 2015 Pazartesi, 16:54
Abone Ol google-news

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanken Ahmet Şık'ın kitabına bomba benzetmesi yapmış eleştiriler üzerine aynı ifadeleri NTV canlı yayınında tekrarlamıştı.

Bu kez AKP saflarından aynı ifade Abdullah Gül hakkında yazılan kitap için geldi.

AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Meclis’te kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra yaptığı açıklamada, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Basın Başdanışmanlığı’nı yapan Ahmet Sever’in yazdığı kitabı sert sözlerle eleştirdi.

Kamuoyunda tartışma yaratan Sever’in “Abdullah Gül ile 12 yıl” adlı kitabı için Tayyar, “Kamuoyunun sayın Gül'den bir cevap beklediğini düşünüyorum. Özü itibariyle Ahmet Sever'in yazdığı kitabı iyi niyetli bir çalışma olarak görmüyorum” dedi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tayyar şunları söyledi:

YÖNLENDİRİCİ GİBİ GELDİ

"Doğru olan kısımları olabilir ama önemli bir kısmının yanlış olduğunu düşünüyorum. Yönlendirici bir kitap gibi gedi bana. Mesela Ruşen Çakır ve Ergenekon süreciyle ilgili iddiaları tamamen hikaye. Ruşen Çakır gözaltı listesinde yoktu. Zekeriye Öz'ün görev yerinin değiştirilmesinin Cumhurbaşkanlığı seçimiyle alakası yoktu. Sayın Gül ile ilgili kısımları bilemem, onunla ilgili cevap verecek olan sayın Gül'dür. Kamuoyunun sayın Gül'den bir cevap beklediğini düşünüyorum. Özü itibariyle Ahmet Sever'in yazdığı kitabı iyi niyetli bir çalışma olarak görmüyorum. Daha önce bir gazeteciye demeç vermişti.

KİTAP PARTİMİZE EL BOMBASI

Mevcut Cumhurbaşkanımız ile eski Cumhurbaşkanımız arasında bir gönül kırgınlığına yol açmıştı. Şimdi mevcut kitabıyla da partimize bir el bombasını atmak istediğini görüyoruz. O kitapla ve Fehmi Koru'nun makaleleriyle hangi mesajların verilmek istendiğini biliyoruz ama biz o mesajlarla değil milletin mesajıyla ilgileniyoruz. Bizi çok da fazla ilgilendirmiyor. Sayın Cumhurbaşkanı ve Genel Başkanımızın sonuna kadar, dimdik arkasındayız. Bu kitapla niyet, AKP'nin arasına nifak sokmak, Sayın Cumhurbaşkanımızı itibarsızlaştırmaya çalışmak, genel  başkanımızın koltuğunu tartışmaya açmak. Bu niyet partimiz tarafından çok iyi okundu."