AKP'de kongre skandalı! Adayın başvurusu kabul edilmedi. Tek adayla başkan seçildi

AKP Yalova Gençlik Kolları Olağan Kongresi’nde, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın da katıldığı kongrede 2 adayın yarışması bekleniyordu ancak Emre Baykal’ın listesi divan tarafından kabul edilmedi. Seçimi genel merkezin istediği isim kazandı.

15 Ocak 2018 Pazartesi, 06:41
Abone Ol google-news

Dün yapılan AKP Yalova Gençlik Kolları Olağan Kongresi’nde, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın da katıldığı kongrede 2 adayın yarışması bekleniyordu ancak Emre Baykal’ın listesi divan tarafından kabul edilmedi. Seçimi genel merkezin istediği isim kazandı.

Revizyon gazetesinin haberine göre tartışmalara sebep olan skandal karar üzerine Emre Baykal ve taraftarları salonu terk etti. Ardından bir skandal karar daha verildi ve olaylı gençlik kongresi basına kapatıldı ve basına kapalı kongrede eski başkan tekrar seçildi.

 AKP’nin Yalova gençlik kongresine sosyal medyadan tepki yağdı

 Adaylığı engellenen Emre Baykal ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bildiğiniz üzere bugün gerçekleşen İl Gençlik Kolları Kongresi’nde listemi divana teslim ettim ancak kabul edilmedi. Biz üzerimize düşeni yaptık ve bu partiye yaraşır şekilde her şeyin takipçisi olacağımız yönündeki tavrımızla salondan ayrıldık” dedi.