AKP'liler ile üniversiteliler kavga etti: 3 yaralı

ESKİŞEHİR'de seçim broşürü dağıtan AKP'li gençler ile sol görüşlü üniversite öğrencileri arasında kavga çıktı. Olayda AKP'li 3 kişi yaralandı, polis 18 öğrenciyi gözaltına aldı.

30 Mayıs 2015 Cumartesi, 10:58
Abone Ol google-news
Olay akşam saatlerinde Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü Cumhuriyet kapısı önünde meydana geldi.
 
AKP'nin AK Gençlik grubu üyeleri partilerinin seçim broşürlerini dağıtıkları sırada iddiaya göre kampüsten çıkan sol görüşlü öğrencilerle tartıştı. Üniversite öğrencilerinin kampüs önünde broşür dağıtmamaları istemesi üzerine tartışma kavgaya dönüştü. Olayda AKPli 3 genç yumruk ve tekme darbeleriyle yaralandı. Yarılar olay yerine gelen polisler tarafından Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Polisler, olaya karışan 18 üniversite öğrencisini gözaltına aldı.

Arkadaşlarının serbest bırakılmasını isteyen bir grup öğrenci Emniyet Müdürlüğü Aydıner Hizmet binası önünde basın açıklaması yaptı. AKPlilerin bıçak çektiğini öne süren öğrenciler adına konuşan İlknur Beker, "AKPli bir grup üniversitemize gelerek gazete dağıtma bahanesi ile AKP propagandası yapmak istemiştir. Üniversite öğrencileri ile karşı karşıya geldiklerinde ise küfür ederek bıçak çekmişlerdir. Olaya müdahale etmeye gelen polisler ise bıçak çeken gruba değil de üniversitesini savunan öğrencilere müdahale etmiştir. Bizim arkadaşlarımıza bıçak çekenlerin nerede olduğunu sormak istiyoruz. Seçim süreci yaklaştıkça AKP'nin provokasyonları bitmiyor. Biz AKP'nin üniversitelerimize girmesini istemiyoruz" dedi.

Yapılan basın açıklamasının ardından çeşitli sloganlar atan öğrenciler daha sonra Emniyet müdürlü binasının önünden ayrıldı.