AKP'nin unutulan vaatleri: "Bir yerli uçak vardı ne oldu ona?"

CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, AKP’nin gerçekleştirmediği vaatleri gündeme getiriyor. Zeybek, AKP'nin 2010 yılından dile getirdiği 'yerli uçak' vaadi ile ilgili "Yerli uçağımız o kadar göklerde ki atmosferden dışarı çıkmış ya da bulutların arasında dolanmaktan memnun, hiç yere inmiyor" dedi.

Yayınlanma: 10.03.2021 - 14:39
AKP'nin unutulan vaatleri:
Abone Ol google-news

CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, kurulduğu günden bu yana 19 yıllık AKP iktidarında unutulan sözleri, hayata geçirilemeyen vaatleri ve projeleri ortaya çıkarmak için kolları sıvadı.

“Ne oldu?” başlığı altında, iktidarın gerçekleştirmediği vaatlere “yerlilik ve millilik” söylemlerini hatırlatarak başlayan CHP’li Zeybek, “Bir yerli uçak vardı, ne oldu?” diye sordu.

“ATMOSFERDEN DIŞARI ÇIKMIŞ”

Zeybek şu ifadeleri kullandı:

“Sene 2010-2011 bilboardlarda afişler sıra sıra asılmış. Otobüsle, dolmuşla ya da yürüyerek geçen vatandaş başını kaldırıp bir bakıyor. Yukarı bakan bir Erdoğan fotoğrafı yanında da koca koca puntolarla ‘Yerli uçağımız göklerde’ yazıyor. O gün bugündür Erdoğan’ın fotoğrafıyla birlikte ben de, milletvekili arkadaşlarım da, halkımız da gökyüzüne bakıyoruz. 2011’den bu yana boynumuz tutuldu göğe baka baka. Sonra 2019 yılına gelindiğinde yandaş bir kanalda bir kez daha aynı palavra şu sözlerle sunuluyor: ‘Türkiye'nin öz sermaye ile üreteceği yerli uçak yıl sonunda kullanıma başlanacak.’ Ve tabi yine hüsran, yine hayal kırıklığı. Ya da biz göremiyoruz. Yerli uçağımız o kadar göklerde ki atmosferden dışarı çıkmış ya da bulutların arasında dolanmaktan memnun, hiç yere inmiyor.”

“FABRİKA OLMADAN, ÜRETMEDEN NASIL YERLİ UÇAK YAPACAKSINIZ?”

“İktidar yalan ve aldatmaca politikasından asla vazgeçmedi. Her zaman yaptığı şey bu." diyen Zeybek, "Uçuk bir vaat ve yandaş medya ile o vaadi vatandaşlara yutturmaya çalışmak gelenek haline geldi. Fabrikan olmadan, üretmeden nasıl yerli bir uçak yapacaksınız? Bu halkın aklıyla alay etmektir. Biz bu içi boş vaatleri takip etmeye ve AKP’nin halka söylediği yalanları tek tek çıkarmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler