''AKP'nin vizyonu çok eşlilik vizyonu'

DSP Genel Başkanı Masum Türker, Türkiye'nin seçimlerle birlikte büyük bir karmaşanın içine çekilmek istendiğini ifade ederek, ''AKP'nin 2023 diye önüne koyduğu vizyon, Türkiye'nin gelişme vizyonu değil, Türkiye'de çok eşliliği öngören bir vizyondur'' dedi.

26 Mayıs 2011 Perşembe, 10:09
Abone Ol google-news

DSP Genel Başkanı Masum Türker, seçim çalışmaları kapsamında seçim otobüsüyle İstanbul 2. bölgede bulunan seçmenleri selamladı. Beşiktaş Meydanı'nda açıklama yapan Türker, Türkiye'nin seçimlerde bölünmeye gittiğini ve federal bir devlet kurulmak istendiğini öne sürerek, ''DSP olarak, seçim dolayısıyla kimseye mavi boncuk dağıtmıyoruz, doğuda başka batıda konuşmuyoruz'' diye konuştu.

Türker, partisinin seçim mücadelesini, sadece AKP'ye karşı yapmadığını ifade ederek, ''Light AKP haline gelen CHP ile de mücadele etmek zorundayız. Atatürk milliyetçiliğini sorgulayan, cumhuriyetin değerlerini tartışılır hale getiren ve Türkiye'nin bölünmesine yol açacak hiçbir görüş AKP'den farklı değildir. İki partinin de söz verdiği yer ABD'dir'' ifadesini kullandı.

Türkiye'de kalkınmanın, sadece milli gelirin artması ile değil, aynı zamanda toplum refahının artmasıyla da ölçülmesi gerektiğini vurgulayan Türker, şöyle devam etti:

''İstanbul'un bazı ilçelerinde, Trakya'da ve Batı Anadolu'da köy niteliğinde ilçelerimiz var. Burada bilinçli bir ihmal var. Başbakan, sürekli yeni bir şehir üreteceğini söylüyor. AKP'nin 2023 diye önüne koyduğu vizyon, Türkiye'nin gelişme vizyonu değil, Türkiye'de çok eşliliği öngören bir vizyondur. AKP'li adayın her erkeğin birden fazla eş sahibi olabilmesi yönündeki açıklaması, 2023'te Türkiye'nin geleceği noktanın göstergesidir.''

Türker ve beraberindeki partililer daha sonra, İstanbul 2. bölge seçmenleri ile buluşmak üzere hazırlanan program çerçevesinde, seçim otobüsüyle kent turuna çıktı.

 

"CHP 'light AKP' haline geldi"

DSP Genel Başkanı Masum Türker, CHP'nin "light AKP" haline geldiğini öne sürerek, sadece AKP ile değil, CHP ile de mücadele etmek zorunda olduklarını belirtti. Türker, "Atatürk Milliyetçiliği'ni sorgulayan, Cumhuriyet değerlerini tartışılır hale getiren, Türkiye'nin bölünmesine yol açacak hiçbir görüş, AKP'den farklı değildir. İki partinin de söz verdiği yer ABD'dir" dedi.

Seçim çalışmalarını İstanbul'da sürdüren Türker, Beşiktaş Meydanı'nda gazetecilerin soruları üzerine gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Türkiye'nin seçimlerde bölünmeye gittiğini ve federal bir devlet kurulmak istendiğini belirten Türker, "Biz buna izin vermeyeceğiz. Ulusal değerlerimizi sonsuza kadar koruyacağız. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde doğuda başka, batıda başka konuşmuyoruz. Kimseye mavi boncuk dağıtmıyoruz" dedi.
 

"İki partinin söz verdiği yer ABD'dir"

Türker, DSP'nin seçim mücadelesini sadece AKP'ye karşı yapmadığını ifade ederek, "Light AKP haline gelen CHP ile de mücadele etmek zorundayız. Çünkü Atatürk Milliyetçiliği'ni sorgulayan, Cumhuriyet değerlerini tartışılır hale getiren ve Türkiye'nin bölünmesine yol açacak hiçbir görüş AKP'den farklı değildir. İki partinin de söz verdiği yer ABD'dir" diye konuştu.