Akşener'in ziyaretinde çok konuşulacak sözler

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Partili Yozgat Yenifakı Belediyesi'ni ziyaret etti. Belediye Başkanı Yalçın, “Bazı vatandaşlar bize gelip AKP’ye geçecek misiniz? diye soruyor. Ben de onlara diyorum ki TKP’ye geçeriz AK Parti’ye geçmeyiz diye cevap veriyorum” dedi, Akşener ise "kesinlikle" diye cevap verdi

21 Ekim 2020 Çarşamba, 15:24
Akşener'in ziyaretinde çok konuşulacak sözler
Abone Ol google-news

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener yurt gezileri kapsamında sabah saatlerinde Kayseri’ye hareket etti. Kayseri ziyareti öncesi Yozgat Yenifakılı Belediye Başkanı Soner Yalçın’ı ziyaret eden Akşener, çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Yeniçağ'da yer alan habere göre, İYİ Partili Belediye Başkanı Yalçın, “Bazı vatandaşlar bize gelip AKP’ye geçecek misiniz? diye soruyor. Ben de onlara diyorum ki 'Türkiye Komünist Partisi’ne geçeriz AK Parti’ye geçmeyiz' diye cevap veriyorum” dedi.

Bu ifadelerin üzerine Akşener "Ben de alıştım artık, siniri bozulan kaş göz işareti yapıyor, böyle bir sistem bu. Bu parti kurulduğundan bu yana ben yaşadım. Sizler de yaşayacaksınız. Dolayısıyla böyle bir şey yok ben kendi adıma da söyleyebilirim böyle bir şey yok. Kesinlikle yoktur." dedi.

'TKP'YE GEÇERİZ' DİYEN BAŞKANDAN YENİ AÇIKLAMA

Yenifakılı Belediye Başkanı Soner Yalçın, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ziyareti sırasında aralarında geçen konuşmanın gündem olması üzerine bir açıklama yaptı.

Yalçın'ın ifadeleri şöyle:

“Bugün Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener'in belediyemizi ziyaretinde kullandığım bir sözün, maksadından koparıldığını üzülerek gördüm. "TKP'ye geçeriz, Ak Parti'ye geçmeyiz" sözü, 48 yıllık bir Ülkücü için, imkansızlığın tarifinden başka bir şey değildir. Teşbihte hata olmaz özdeyişini hatırlatır ve kamuoyunun bilgisine sunarım”