Alevi Bektaş Federasyonu: Karara çok sevindik

Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Selahattin Özel, İzmir İl Genel Meclisinin, il genelindeki cemevlerinin bakım, onarım, elektrik, su, çöp ve atık su giderlerinin İl Özel İdaresi bütçesinden karşılanması kararına çok sevindiklerini bildirdi.

11 Ağustos 2011 Perşembe, 14:32
Abone Ol google-news

Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Selahattin Özel, Alevi dernekleri temsilcileriyle İzmir İl Genel Meclisi Başkanı Serdar Değirmenci'yi ziyaret etti.

Alınan karardan dolayı Değirmenci'ye ve meclise teşekkür eden Özel, kararın Vali Cahit Kıraç tarafından onaylanmasını beklediklerini söyledi.

Özel, ''Devlet'in bütün ibadethanelere eşit mesafede olmasını bekliyoruz. Maalesef ülkemizde böyle bir sıkıntı var. AKP, CHP ve MHP aynı noktada inanç özgürlüğü konusunda bir araya gelerek karar alsalar daha doğru olur. İl Genel Meclisinin aldığı bu karara çok sevindik, karara imza atan herkese teşekkür ederiz'' dedi.

Serdar Değirmenci de aldıkları kararın valilik ve hükümet tarafından desteklenmesini beklediklerini ifade etti.

İzmir İl Genel Meclisinin iki gün önceki oturumunda CHP ve MHP'li meclis üyelerinin oylarıyla cemevlerinin elektrik, su, çöp ve atıksu giderlerinin İl Özel İdare bütçesinden karşılanması kararı alınmıştı.