Alman öğrenciler Genç'i ziyaret etti

Çoğunluğunu Almanya'ya başka ülkelerden gelen göçmenlerin çocuklarının oluşturduğu Alman öğrenciler, Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç'i ziyaret etti.

24 Eylül 2009 Perşembe, 13:11
Abone Ol google-news

Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç, asansörde kaldıkları için bir süre geciken öğrencilerden görüşmek için neden kendisini seçtiklerini sordu, öğrenciler de bu soruya, ''değişik fikirlere sahip insanlarla görüşmek için sizi seçtik'' yanıtını verdi.

Kendisini tanıtan Genç, 2 dönem SHP, 2 dönem DYP ve bu dönem de bağımsız olarak TBMM'de görev yaptığını anlattı. Konuşmasında laikliğe vurgu yapan Genç, ''şeriatçı örgütler'' ve ''PKK'nın'' Almanya'da para toplayarak güç kazandıklarını söyledi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in Türkiye'nin AB'ye üyeliği konusundaki tutumunu eleştiren Genç, ''Bu nedenle Almanya'da yapılacak seçimlerde sosyal demokratların kazanmasını istiyorum'' dedi.

Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Genç, bağımsız milletvekili olmanın parti baskısını ortadan kaldırdığını, daha özgür konuşabildiğini, bu nedenle bağımsız seçilmeyi tercih ettiğini söyledi.

Üniversitelerde türbanın ''dini simge'' olduğu için yasaklandığını ifade eden Genç, AİHM'in de bu yasağı uygun gördüğünü söyledi.

Kamer Genç, ''Din dogmadır. Politika ise akıl ve bilim süzgecidir. Dinin politikaya karışması çağdaş ülkelerin kabul edebileceği bir şey değil'' diye konuştu.