Almanya'da PKK gösterisine izin yok

Almanya'da faaliyetleri yasaklanan terör örgütü PKK'nin sokak gösterilerine izin verilmiyor. Terör örgütünün gösterisine müdahale eden Alman polisi, iki kişiyi gözaltına aldı.

01 Nisan 2010 Perşembe, 07:43
Abone Ol google-news

Fransa, İtalya ve Belçika'da terör örgütüne yönelik gerçekleştirilen operasyonları ve tutuklamaları bahane eden PKK'lilerin, Almanya'da düzenlemek istedikleri protesto gösterisine izin verilmedi.

Ludwigsburg şehrinde toplanarak, terörist başı Abdullah Öcalan ve terör örgütünün sembollerini açarak yürüyüşe geçen yaklaşık 100 kişilik PKK'li grubun taşkınlık yapması üzerine polis müdahalede bulundu. Sokak aralarına kaçan terör örgütü mensupları, iş yeri ve araçlara taş atarak kundaklama girişiminde bulundu.

Polisin müdahalesi sonucu kaçan örgüt mensuplarından iki kişi gözaltına alındı. Olaylar sırasında bir Alman polisi yaralandı.

Yakalanan terör örgütü mensuplarının ''yasaklı terör örgütüne üye olmak, terör örgütünün eylemlerine katılmak, güvenlik güçlerine karşı koyma ve yaralama'' suçlarından yargı önüne çıkarılacağı kaydedildi.

Alman güvenlik güçleri, geçen yıldan bu yana terör örgütüne kadro ve finansman teminine yönelik faaliyet gösterdiği belirlenen 150'yi aşkın dernek, ev ve iş yerine yönelik operasyonlar düzenlemiş, operasyonlarda çok sayıda örgüt mensubu gözaltına alınmıştı.