Altaylı'dan Perinçek'in eşine "İstanbul Sözleşmesi" çıkışı

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Vatan Partisi Lideri Doğu Perinçek’in İstanbul Sözleşmesi’nin iptal edilmesine yönelik desteğine ilişkin olarak, eşi Şule Perinçek'e yazdığı mektubunda, “Sevgili Şule Perinçek sustur şunu lütfen” ifadelerini kullandı.

22 Temmuz 2020 Çarşamba, 13:55
Altaylı'dan Perinçek'in eşine
Abone Ol google-news

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in katıldığı televizyon programında, İstanbul Sözleşmesi'yle ilgili "İstanbul Sözleşmesine kim karşı çıkıyorsa doğru yapıyor" sözlerine Altaylı tepki gösterdi.

Altaylı, Doğu Perinçek’in eşi Şule Perinçek’e açık mektup şeklinde yazdığı yazısında, “Sevgili Şule Perinçek sustur şunu lütfen” diye seslenerek “Vakayı adiyeden oldu. Her gün bir kızımız öldürülüyor. Yaşı önemsiz. Hepsi bir ananın, babanın evladı. Hepsi insan evladı. Öldürene bahane çok. Hadi o zaten katil ve bahane uyduracak. Çevreden gelen bahaneler utandırıcı asıl” sözlerine yer verdi. 

Altaylı “Ne kadar ilkel adam var ise ‘İstanbul Sözleşmesi’nden imzamızı çekmeliyiz’ diyor. Bakın bu sözleşmenin amacı neymiş aynen aktarayım” diyerek şunları yazdı:

Altaylı “Ne kadar ilkel adam var ise ‘İstanbul Sözleşmesi’nden imzamızı çekmeliyiz’ diyor. Bakın bu sözleşmenin amacı neymiş aynen aktarayım” diyerek şunları yazdı:

“Bu sözleşmenin maksatları şunlardır:

1 - Kadınları her türlü şiddete karşı korumak ve kadına karşı şiddeti ve aile içi şiddeti önlemek, kovuşturmak ve ortadan kaldırmak;

2 - Kadına karşı her türlü ayrımcılığın ortadan kaldırılmasına katkıda bulunmak ve kadınları güçlendirmek de dahil olmak üzere, kadınlarla erkekler arasında önemli ölçüde eşitliği yaygınlaştırmak;

3 - Kadına karşı şiddet ve aile içi şiddetin tüm mağdurlarının korunması ve bunlara yardım edilmesi için kapsamlı bir çerçeve, politika ve tedbirler tasarlamak;

4 - Kadına karşı şiddeti ve aile içi şiddeti ortadan kaldırma amacıyla uluslararası işbirliğini yaygınlaştırmak;

5 - Kadına karşı şiddet ve aile içi şiddetin ortadan kaldırılması için bütüncül bir yaklaşımın benimsenmesi maksadıyla kuruluşların ve kolluk kuvvetleri birimlerinin birbiriyle etkili bir biçimde işbirliği yapmalarına destek ve yardım sağlamak.”

Ne var burada yanlış olan. Cümle ilkele soruyorum bu soruyu: Ne rahatsız ediyor sizi.

Mesela seni Doğu Perinçek.

Bu amaçta hangi ahlaksızlığı gördün de İstanbul Sözleşmesi iptal edilmelidir diye attın kendini ortaya.

Hadi birtakım sözde muhafazakarlardan bunu duymaya alışmıştık da, sen ne diye daldın konuya!

Benim de çok sevdiğim oğlun Mehmet’in bir kız kardeşi olsaydı ve bir alçak tarafından öldürülseydi yine böyle düşünecek miydin?

Ve Sevgili Şule Perinçek. Sen de böyle mi düşünüyorsun!

Tüm siyasetçiler bilmelidir ki, kendi kızımıza hakaret edildi diye haklı olarak öfkeleniyor ve kıyameti koparıyorsak ve hepimiz de bu öfkeyi ve tepkiyi destekliyorsak...

Başkasının evladının ölümüne sessiz kalmak yakışıksızdır.

Her kız evladı hepimizin evladıdır.

Eğer insan evladı isek!