Angelina Jolie, Afganistan’daki duruma dikkat çekmek için ilk kez Instagram hesabı açtı

Amerikalı oyuncu Angelina Jolie, Afganistan’daki duruma dikkat çekmek için ilk kez bir Instagram hesabı açtı. Jolie, ilk olarak bir Afgan kızın kendisine yazdığı mektubu paylaştı. Ünlü oyuncu ayrıca "Afgan mültecilerin yük gibi görülmesi mide bulandırıcı" diye konuştu.

21 Ağustos 2021 Cumartesi, 09:29
Angelina Jolie, Afganistan’daki duruma dikkat çekmek için ilk kez Instagram hesabı açtı
Abone Ol google-news

Toplumsal olaylara duyarlılığıyla bilinen dünyaca ünlü oyuncu Angelina Jolie, Afganistan’da yaşananlara sessiz kalmadı.

Daha önce sosyal medya hesabı olmayan Angelina Jolie, açtığı Instagram hesabında "Temel insan hakları için mücadele veren insanların hikayelerine" yer vereceğini belirtti.

Ünlü oyuncunun ilk paylaşımı, bir Afgan kızın kendisine yazdığı mektup oldu.

"İKİ HAFTA ÖNCE GÖRÜŞTÜM"

Aynı zamanda Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin (UNHCR) iyi niyet elçisi olan Jolie, bir Afgan kızın yazdığı mektubu paylaştığı ilk gönderisinde, 11 Eylül’den iki hafta önce Afganistan’da Taliban’dan kaçan Afgan mültecilerle görüştüğünü yazdı.

"ANLAŞILMASI İMKANSIZ BİR BAŞARISIZLIK"

NTV'de yer alan habere göre Jolie, Afganların ülkelerini saran korku ve belirsizlik nedeniyle yeniden yurtlarından olmaları karşısında üzüntüsünü ifade etti. Oyuncu "Bunca harcanan zaman ve paradan sonra, dökülen kanın ve kaybedilen hayatların bu sonuca ulaşması, anlaşılması imkânsız bir başarısızlık" yorumunu yaptı.

"YÜK GİBİ GÖRÜLMELERİ MİDE BULANDIRICI"

Jolie, dünyanın en yetenekli insanları olarak tanımladığı Afgan mültecilerin yük gibi görülmesini de mide bulandırıcı olarak değerlendirdi.

Ünlü oyuncunun, bir Afgan kızın kendisine yazdığı mektubu paylaştığı ilk gönderisi şu şekilde: