Ankara Barosu'ndan Yeni Akit'e: Selüloz israfı

Ankara Barosu, LGBT+ seminerini 'sapkınlara eğitim' diyerek haberleştiren gerici Yeni Akit'e yanıt verdi. Ankara Barosu, "'Gazete' olarak nitelenmesine rağmen tarihin gözünde bir selüloz israfından öteye gidemeyecekler" dedi.

15 Şubat 2019 Cuma, 10:58
Abone Ol google-news

Ankara Barosu, LGBTİ+ hakları alanındaki çalışmalarını hedef gösteren Yeni Akit'e yanıt verdi. Baronun düzenlediği LGBT+ semineri için, “Ankara Barosu’ndan sapkınlara eğitim semineri” başlığı atan gazete “Karanlık odaklarca, her geçen gün ailenin temelini sarsacak yeni uygulamalar yürürlüğe konulurken, ailesiz ve cinsiyetsiz toplum isteyen odakların çalışmaları devam ediyor” ifadesini kullandı. 

Ankara Barosu, ”‘Gazete’ olarak nitelenmesine rağmen tarihin gözünde bir selüloz israfından öteye gidemeyecek olan insan, hayvan ve doğa düşmanı zihniyetçe ‘sapkın’ ya da ‘sapkınlara eğitim verenler’ olarak nitelendirildiğimiz için ayrıca mutluluk duyduğumuzu belirtmek zorundayız” dedi.

Gazetenin bir yazarının geçmişte cinsel taciz davasını hatırlatan baro açıklamasında, “Bir yazarının 14 yaşında bir çocuğa tecavüzden 13 yıl hapis cezası aldığı, çocuklara tecavüzü ve sözde çocuk ‘evliliklerini’ her fırsatta normalleştiren ve nedense bunu bir ‘sapma eylemi’ olarak görmeyen, kadın düşmanlığını bir kimlik ve yerleşmiş söylem haline getirmiş bir zihniyetin ‘sapma’ olarak nitelendirdiği her şey insanlığın yanında ve insanlığın yararına olma potansiyelini içinde taşımaktadır” ifadelerini kullandı.