Ankara Valisi'nden 'canlı bomba' açıklaması

Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, Ankara'da AVM ve halkın yoğun olduğu bölgelere, sosyal medya üzerinden yapılan canlı bomba ihbarları hakkında açıklama yaptı.

15 Mart 2016 Salı, 15:28
Abone Ol google-news

Ankara'da emniyet güçleri AVM'lerdeki önlemleri artırdı. Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, 'canlı bomba ihbarları' üzerine sorulan soru üzerine yaptığı açıklamada, "Bu iddialar doğru değildir, asılsız haberlerdir, halkımız bu tür haberlere inanmasın, Emniyet güçlerimiz teyakkuzda, bizler üzerimize düşeni yapıyoruz” açıklaması yaptı.

Hürriyet'ten Oğuz Demir'in haberine göre, konuyla ilgili olarak Ankara Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

"15.03.2016 günü son bir saat içerisinde 'Ankara Gordion AVM’de iki terörist yakalandı' ve 'Bomba yüklü araç yakalandı' şeklinde sosyal medyada yer alan haberler asılsız olup; bu tarz haberlerin vatandaşlarımız üzerinde infial yaratmaya yönelik yapıldığı tespit edilmiştir. Ankara Emniyet Müdürlüğü olarak görev ve çalışmalarımız hassasiyetle yürütülmektedir. Resmi bir açıklama yapılmadıkça vatandaşlarımızın bu ve buna benzer sosyal medyada çıkan haberlere itibar etmemesi gerekmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."