Antalya'daki Festival Çarşısı'nda yangın çıktı: 50'ye yakın dükkan küle döndü

Antalya’daki bir festival pazarında yangın çıktı. Ölen ya da yaralının olmadığı yangında 50’ye yakın dükkan küle dönerken, dükkan sahipleri sinir krizi geçirdi. Yangınla ilgili sabotaj ihtimali üzerine iki kişi gözaltına alındı.

30 Temmuz 2017 Pazar, 11:46
Abone Ol google-news

<video:792379>


Edinilen bilgiye göre, Muratpaşa ilçesi Meydankavağı Mahallesi Aspendos Bulvarı üzerinde yer alan Festival Çarşısı içerisinde bulunan bir dükkanda saat 11.00 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. İçerisinde 70’i geçkin işyerinin olduğu pazar alanında başlayan yangın, büyüyerek diğer dükkanlara da sıçradı. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine 10’un üzerinde itfaiye ve çok sayıda polis ekibi yönlendirildi. İtfaiye ekipleri yangının çevrede bulunan ev ve işyerlerine sıçramaması için yoğun çaba sarf ederken, bazı itfaiye erleri dumandan etkilendiği görüldü. Polis ekipleri ise çevrede güvenlik şeridi oluşturdu.

İşyeri sahipleri sinir krizleri geçirdi
Festival alanına gelen dükkan sahiplerinin bazıları, işyerindeki eşyaları dışarıya çıkardı. Yangında dükkanları zarar gören esnaflar sinir krizleri geçirirken, gözü yaşlı esnafları çevredeki vatandaşlar sakinleştirdi. Yangının başladığı sırada yan taraftaki bir restoranda çalışan Mustafa Kurmalı isimli vatandaş, “Yangın biz temizlik yaparken buradan hafif dumanlar çıkmaya başladı. Duman yükseldi ve şartelleri kapattık. Bizim dükkana bir şey olmadı ama diğer dükkanlara sıçradı. Elektrik kontağından çıkmış olabilir” dedi.

Yangınla ilgili 2 gözaltı
Yaklaşık yarım saatlik çalışmanın ardından kontrol altına yangında, itfaiye ekiplerinin soğutma çalışmaları devam ederken, polis yangınla ilgili çevrede yaptığı araştırmada sabotaj ihtimaline karşılık şüphelendiği iki kişiyi gözaltına aldı. Herhangi bir can kaybının yaşanmadığı yangın, dükkanları kullanılamaz hale getirdi. Yangın ilgili soruşturma başlatıldı.