Apandist ameliyatı hayatını kararttı

ADANA'da apandist ameliyatı sırasında ince bağırsaklarının zarar gördüğünü ileri süren 45 yaşındaki Sedat Angay'ın karnında, top büyüklüğünde şişkinlik kaldı. Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunan Angay, ameliyatında ihmal olduğunu ileri sürerek sorumlu sağlık ekibinin cezalandırılmasını istedi.

26 Temmuz 2015 Pazar, 14:22
Abone Ol google-news

Geçen yıl Kasım ayında şiddetli karın ağrısı çeken tercüman Sedat Angay, başvurduğu Çukurova Doktor Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi'nde acil olarak apandisit ameliyatına alındı. Tedavisinin ardından taburcu edilen Angay, 4 gün sonra ağrılarının artması üzerine tekrar aynı hastaneye gitti. Angay, buradan Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne sevk edildi. Enfeksiyon kaptığı belirlenen Angay, 15 günlük tedavinin ardından taburcu edildi. Kendisine yapılan ilk ameliyatta ince bağırsağının yanlışlıkla kesildiğini ileri süren Sedat Angay, karın bölgesinde top büyüklüğünde şişkinlik kalması nedeniyle Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Sağlığını kaybettiğini belirten süren Sedat Angay, ameliyatında ihmal olduğunu ileri sürerek sorumlu sağlık ekibinin cezalandırılmasını istedi.

HAYATIM KARARDI

Ameliyatın üzerinden 8 ay geçtiğini, o günden beri de çalışamadığını ifade eden Sedat Angay, "Ben Almanca tercümeler yapıp, dış ticaret ile uğraşıyordum Ameliyattan sonra çalışamaz oldum. Hiçbir sosyal güvencem olmadığı için de mağdur hale düştüm. Canıma kıymak bile istedim. Ama eşim Münevver Angay bana engel oldu. Apandisit ameliyatı hayatımı kararttı. Sorumluların cezalandırılmasını istiyorum" dedi.Sedat Angay ile ikinci evliliğini yapan 39 yaşındaki Münevver Angay, zor süreçte eşini bir an yalnız bırakmak istemediğini ifade ederek, "Eşim rahatsızlanınca işten çıkmak zorunda kaldım. Her an yanında olmak, onunla ilgilenmek zorundayım. Ben de çalışamadığım için elimizde, avucumuzda ne varsa sattık. İki kez intiharın eşiğinden kurtardım. Sedat'ın sağlığına kavuşması için yardım edilmesini istiyorum" açıklamasını yaptı.