Bahçeli'den Erdoğan'a Fatiha yanıtı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan için, "Bu çağın Müseylemesi veya Tuleyha'sı olarak anılmak istenmiyorsa küstahça sözlerini düzeltmeli ve milliyetçi-ülkücü hareketten bir an önce özür dilemelidir" dedi.

16 Haziran 2012 Cumartesi, 15:00
Abone Ol google-news

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada Başbakan Erdoğan'ın dün partisinin Sakarya il kongresinde yaptığı konuşmaya yanıt vererek şöyle dedi:

"Başbakan Erdoğan'ın dün, partisinin Sakarya il kongresinde milliyetçi-ülkücü harekete yönelik olarak arkası arkasına sıraladığı hakaret ve küfürler, şahsının kin ve öfke diline tamamen teslim olduğunu şüpheye yer bırakmayacak bir biçimde yeniden tescillemiştir.

Kronik MHP düşmanlığı ve ülkücü karşıtlığı Başbakan'da tedavisi mümkün olmayacak bir aşamaya kadar ulaşmıştır.

Esasen Türk'üm demekten hicap duyan, Türk milletine mensubiyeti ağzına dahi almaktan sürekli kaçınan bu tutarsız zihniyetin, milliyetçi-ülkücü hareketi ileri düzeyde hasım görmesi kendi cibilliyeti ve mizacı açısından da son derece normaldir.
Ancak anormal olan ise Başbakan'ın, rahmani kılığa bürünüp de şeytani hesapların muhipliğine ve temsilciliğine soyunması ve bunda ısrarcı olmasıdır."


"İftira"

"Ancak Başbakan Erdoğan'ın milliyetçi-ülkücü hareketin muhterem mensuplarını 'Fatiha Suresi'ni bilmemekle suçlaması bugüne kadarki terbiye ve hayâ dışı sözlerinin zirvesi olmuştur" ifadesini kullanan Bahçeli, şöyle devam etti:

"Bu hayır mübarek günler içinde, bir Müslüman'a 'Fatiha bilmiyor' diyerek iftira atmanın ne anlama geldiğini, bu rezil sözleri kullananın din dairesinin neresinde bulunduğunu İslam âlimleri ve çağımızın müçtehitleri yorumlamalı ve gerekli açıklamaları yapmalıdırlar.

Başbakan Erdoğan hayatının hangi aşamasında, Türk-İslam davasını bayraklaştıran aziz dava arkadaşlarımın Fatiha bilmediğine şahitlik etmişse ve bunu da bizatihi görmüşse acilen açıklamalıdır.

Aksi takdirde milliyetçi-ülkücü hareketin lanet ve bedduası mutlaka üzerine olacaktır.
Milliyetçi-ülkücü hareketin değerli mensuplarına Fatiha Suresi'ni bilmiyorlar demek kiliseden cami gözleyenlerin, çan sesi altında ezan dinleme densizliğine soyunanların kokuşmuşluğundan başka bir şey değildir.

Başbakan Erdoğan, bu çağın Müseylemesi veya Tuleyha'sı olarak anılmak istenmiyorsa küstahça sözlerini düzeltmeli ve milliyetçi-ülkücü hareketten bir an önce özür dilemelidir.

Bu iman ve inançlarımızla ilgili bir konudur ki, Başbakan'ın hiç kimseye bu minvalde çirkefçe ve şirk koşarcasına iftira atması hakkı ve haddi değildir."