Bakırköy'deki yangına soruşturma

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekili Orhan Kapıcı, tekstil ve boyama atölyeleri ile depo olarak kullanılan iş yerinde çıkan yangınla ilgili adli soruşturma başlatıldığını bildirdi.

25 Nisan 2012 Çarşamba, 13:46
Abone Ol google-news

Kapıcı, yaptığı yazılı açıklamada, 23 Nisan 2012 tarihinde Bakırköy Çırpıcı Koşuyolu Caddesi'nde bulunan 70 bin metrekarelik arsa üzerine birbirine bitişik birden çok tekstil, boyama atölyesi ve depo olarak kullanılan iş yerinde çıkan yangın dolayısıyla ilgili adli soruşturmanın başlatıldığını kaydetti.

Kapıcı, açıklamasında şunları ifade etti:

''Res'en atanan 3 kişiden oluşan bilirkişi marifetiyle olay yerinde incelemeler yapılmıştır. Emniyet müdürlüğü olay yeri inceleme ekiplerince gerekli tespitler yapılarak üzerinde kriminal incelemeler yapılmak üzere numune ve materyaller alınmış, ayrıca iş yerlerine ait güvenlik kamera kayıtları temin edilerek iş yeri sahipleri ve çalışanlarının ayrıntılı ifadelerinin alınmasına başlanmıştır. Olay yerinden 28 poşet delil toplanmıştır. İtfaiyenin ve bilirkişilerin raporlarının düzenlenmeleri beklenmektedir.''

Yangının 24 Nisan 2012 tarihinde sabah saatlerinde söndürüldüğünü hatırlatan Kapıcı, yangının çıkış yeri, nedeni ve zarar miktarının bilirkişi ile itfaiye raporlarını sunmalarından, iş yeri güvenlik kamera kayıtlarının çözümlenmesinden, iş yeri sahipleri ve çalışanlarının ayrıntılı beyanlarının alınmasından sonra belirlenebileceğini vurgulayarak, soruşturmayla ilgili ileri aşamalarda da bilgi verileceğini kaydetti: