Barış Bloku'ndan dokunulmazlık çağrısı

Barış Bloku'ndan milletvekillerine dokunulmazlık çağrısı İzmir Barış Bloku üyeleri, kentin milletvekillerine, dokunulmazlıklara hayır demeleri için çağrıda bulundukları kartları, postayla gönderdi.

12 Mayıs 2016 Perşembe, 21:16
Abone Ol google-news


Cumhuriyet Meydanı merkez postahanesi önünde toplanan yaklaşık 20 barış bloku üyesi adına açıklamayı Coşkun Üstelci yaptı.


Coşkun Üstelci, "Yasama dokunulmazlığı, herşeyden önce seçilmiş siyasetçilerin söz söyleme, düşünce açıklama hakkını garanti altına almayı amaçlayan demokratik bir hak olmalıdır. Bu hak, sadece milletvekillerine ait olmaktan çok kendisini seçerek meclise gönderen halka aittir. Demokrasilerde bu irade temsiline hiçkimse müdahale edemez. Bu bakımdan milletvekillerinin, siyasi mücadelenin bir gereği olarak yürüttükleri düşünce açıklama faaliyetleri esnasında veya sonrasında soruşturulma, yakalanma yada tutuklanmaları her şeyden önce halkın iradesine dönük açık bir müdahale olacaktır" dedi.


Basın açıklamasından sonra grup, postahanede üzerinde dokunulmazlıkların kaldırılmasına hayır demelerini isteyen yazının bulunduğu kartları kentin milletvekillerine gönderdi.