'Başbakan Gül' sloganıyla karşılandı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bayram nazamı sonrası açıklama yaparken vatandaşlar, "Başbakan Gül" şeklinde tezahüratta bulundu.

28 Temmuz 2014 Pazartesi, 10:31
Abone Ol google-news

Bayram namazını Sultanahmet Camisi'nde kılan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, cami çıkışında açıklamalarda bulundu. Şeker Bayramı'nı tebrik ederek küçüklerin gözlerinden öptüğünü söyleyen Gül, Türkiye'de huzurlu bir bayram geçtiğini dile getirdi. Gül şöyle konuştu: "Ama  kardeşlerimizin huzur içinde olmadığını, hatta tam tersine büyük sıkıntılar, gözyaşları, büyük acılar çektiğini görünce de tabii ki bu mutluluğu tam içimizde hissedemiyoruz. Irak'ta, Suriye'de, Filistin'de, Gazze'de bütün buralardaki Müslüman kardeşlerimizin çilesini ve acısını içimizde yaşadığımızı ifade etmek istiyorum. Bu mübarek günler hatrına Cenab-ı Allah'a bütün İslam dünyasına huzur, barış, kolaylık versin diye dualar ettik. Şüphesiz ki Musul'da zorla alıkonulan konsolosluk görevlilerimizin bayramda aileleriyle olmalarını çok arzu etmiştik ve çok uğraşmıştık. Maalesef şu ana kadar bu da gerçekleşmedi. Onların da bayramını, bütün ailelerinin, yakınlarının, hepsinin bayramını, şüphesiz ki üzüntülü bayramlarını tebrik ediyorum. İnşallah onlar da kazasız belasız bir şekilde ailelerine kavuşacaklardır. Hep bunun için uğraşıyoruz"

 "BAŞBAKAN GÜL" TEZAHÜRATI

Abdullah Gül, gazetecilerin de bayramını kutladı. Gül açıklama yaptığı sırada vatandaşlar, "Başbakan Gül" şeklinde tezahüratta bulundu.

Abdullah Gül'e 'Başbakan' tezahüratı - VİDEO