'Başbakan üzerine düşeni yapmalı'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, ''Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın terörü önleme konusunda üzerine düşeni yapması gerektiğini'' belirtti.

Yayınlanma: 22.09.2011 - 12:25
Abone Ol google-news

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, terörü ve terörist saldırıları kınadı. ''Hükümeti ve Başbakanı sorumluluğunu hatırlamaya çağırdığını'' ifade eden Gürsel Tekin, açıklamasında şunlara yer verdi:
''Sayın Başbakan, iki günde 4'ü kadın 11 cenazemiz var. Bırak İsrail'e kalkan olmayı da kendi vatandaşının malına, canına kalkan ol. 2 günde asker, polis, korucu, kadın, erkek toplam 11 cenaze kaldıran 40'tan fazla yaralısı olan ülkemizde Cumhurbaşkanı Almanya'da, Başbakan Amerika'da, Meclis ise kapalı.

Sayın Başbakan, İsrail'e kalkan olmayı ve gizli avukatlığını yapmayı bildiği kadar, öte yandan, başta komşularımız olmak üzere bütün dünyanın sorunlarını çözebilecek hayal tüccarı rolüne soyunduğu kadar, terörü önleme konusunda da üzerine düşeni yapmalı, Türkiyemizde ateşin, her gün daha fazla düştüğü yeri yaktığını, daha çok ananın ağlamaya başladığını görmelidir.''

Tekin, 7'den 70'e herkesin nefretle kınadığı terörist saldırılarda canlarını kaybeden vatandaşlara rahmet, yaralılara acil şifalar dilediğini kaydetti.


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler