Batman Terminali'nde olaylı Nevruz kutlaması

Batman'da bir grup Nevruz kutlamalarını Kürtçe ve Türkçe şarkılar eşliğinde sürdürüken Batman Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde ise bir grup şehirlerarası Otobüs Terminali önünde yanlarında getirdikleri araç lastiklerini ateşe verdi.

19 Mart 2013 Salı, 19:18
Abone Ol google-news

BDP Batman İl Başkanlığı'nın Pazaryeri Mahallesi'nde bulunan Şehirlerarası Otobüs Terminali yakınındaki Nevruz Alanı'nda düzenlediği etkinliğe katılanlar, yapılan üst aramasının ardından kutlamaların yapıldığı bölgeye alındı.

Etkinliğe katılan BDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata, alandaki Nevruz ateşini yaktı. Ata'nın Kürtçe yaptığı konuşmasının ardından, sanatçıların seslendirdiği şarkılar eşliğinde halay çekildi.
Bu arada çok sayıda vatandaş da kutlamanın yapıldığı alanın çevresinde piknik yaptı. Bir grup, Şehirlerarası Otobüs Terminali önünde yanlarında getirdikleri araç lastiklerini ateşe verdi.

Olay yerine gelen Batman Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, araç lastiklerini çevreye zarar vermemesi için söndürmek istedi. Bu arada yanan ateşin çevresinde toplanan grup, itfaiye ekiplerine taş attı. İtfaiye ekipleri, ateşi söndürmeden olay yerinden uzaklaşmak zorunda kaldı. Yanan araç lastikleri nedeniyle araç trafiği aksadı.

Kutlamalar, yapılan konuşmaların ardından sona erdi.