Belediye binasına saldırı

Malatya'nın Battalgazi Belediyesi binasına bir kişinin pompalı tüfekle ateş açması sonucu 4 kişi yaralandı.

17 Kasım 2009 Salı, 08:59

Dün su faturasını ödemek üzere belediyeye giden Hıdır A. ile belediye personeli arasında tartışma yaşandı. Diğer görevlilerin araya girmesi ile gerginliğin büyümesi engellendi.

Hıdır A, bugün pompalı tüfekle belediyenin önüne gelerek, binanın kapı ve camlarına 8 el ateş etti. Saldırı sırasında belediye binasındaki personelden Recep Köne, Hüseyin Gelirli, Fatih Özen ve Ahmet Ulubaba, çeşitli yerlerinden yaralandı.

Yaralılar ambulansla önce Malatya Devlet Hastanesi, ardından da İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'ne kaldırıldı. Hıdır Altındağ, polis tarafından gözaltına alındı.

 

"Saldırgan, belediye önünde pusu kurarak çalışanlara ateş açmış"

Malatya'nın Battalgazi İlçesi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, belediye binasına pompalı tüfekle saldıran Hıdır A.'nın dün çalışanlarla tartıştıktan sonra karakolda barıştırıldığını, bugün ise belediye binası önünde pusu kurarak belediye personelini silahla yaraladığını bildirdi.

Gürkan, çalışanlardan 3'ünün İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi, 1'inin de Malatya Devlet Hastanesi'nde tedavi altında bulunduğunu, durumlarının iyiye gittiğini kaydetti.

Saldırganın belediye önünde sabah saatlerinde pusu kurduğunu ifade eden Gürkan, şöyle konuştu:
''Dün belediyeye gelerek işlem yapmak isteyen kişi, çalışanların resmi belge istemesi üzerine tartışmaya başlamış. Ardından çıkan arbede karakola intikal etmiş ve burada barıştırılmışlar. Bu sabah ise saldırgan belediye önünde pusu kurarak çalışanlara ateş açmış. Yaralı arkadaşlarımız tedavi altında bulunuyorlar. Doktorlardan aldığımız bilgiye göre yaralıların durumları iyiye gidiyor.''