Bitlis ve Diyarbakır'da askere bombalı saldırı: 3 şehit

Bitlis'te PKK'lilerce el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 2 asker şehit oldu, Diyarbakır da ise operasyon sırasında çıkan çatışmada bombanın infilak etmesi sonucu bir asker şehit oldu.

21 Aralık 2015 Pazartesi, 18:21
Abone Ol google-news

Merkeze bağlı Ölek köyü kırsalındaki Sehi Ormanları mevkisinde  PKK'ye yönelik operasyon düzenleyen güvenlik güçlerinin geçişi sırasında toprağa döşenen el yapımı patlayıcı infilak ettirildi.

Patlamada 2 asker şehit oldu, 6 asker yaralandı.

Yaralı askerler, Bitlis ve Tatvan'daki hastanelere kaldırıldı.

Bölgede hava destekli operasyon sürüyor.

Diyarbakır'da çatışma: 1 şehit

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde sürdürülen operason sırasında çıkan çatışmada PKK'lilerin  daha önce tuzakladıkları el yapımı patlayıcıyı infilak ettirmeleri sonucu bir uzman çavuş şehit oldu. Patlama ve silah seslerinin duyulduğu ilçede güvenlik güçleri ile PKK'liler arasında çatışmalar devam ediyor.

Sokağa çıkma yasağının uygulandığı Sur İlçesi'nde hendeklerin kaldırılması ve PKK'lilerin etkisiz hale getirilmesi için operasyonlar sürerken, bu akşam bölgeden bir şehit haberi daha geldi.

İlçenin Hasırlı mahallesinde operasyonlarını sürdüren güvenlik güçleri ile PKK'li bir grup arasında çatışma çıktı. Çatışma sürerken PKK üyelerinin daha önce tuzakladıkları el yapımı patlayıcıyı (EYP) infilak ettirmeleri sonucu Diyarbakır Jandarma Komutanlığı'nda görevli bir uzman çavuş ağır şekilde yaralandı. Hastaneye kaldırılmak iztenen asker, yolda şehit oldu. Halen patlama ve silah seslerinin duyulduğu bölgede çatışmaların devam ettiği belirtildi.