Bodrum'daki su isale hattı yine patladı

Bodrum'un Geriş Mahallesi'nde son 1 yılda 5'inci kez patlayan su isale hattı, caddenin ortasında bomba düşmüş gibi büyük bir çukur oluşturdu. Patlama nedeniyle çukurun içi suyla dolarken, caddede de trafik kontrollü olarak sağlanabildi.

25 Temmuz 2017 Salı, 18:37
Abone Ol google-news


Bodrum'un Geriş Mahallesi'ni Yalıkavak'a bağlayan caddenin ortasında patlayan su isale hattı vatandaşlara zor anlar yaşattı. Her yıl farklı yerlerde patlayan Geriş'teki su isale hattı bu kez caddenin ortasında büyük bir çukur oluşmasına neden oldu. Göçük nedeniyle trafik kontrollü olarak sağlanabildi. Geriş Mahallesi Muhtarı Hayrullah Kayacan kendisine ait sosyal paylaşım hesabından yaptığı paylaşımla sürekli yaşanan sıkıntıya tepki gösterdi. Kayacan, içi su dolu göçüğün fotoğrafını yayınlayarak altına, 'Devlet su işlerinin yaz yüzme havuzu, her zamanki yerde (Geriş Mahallesinde) hizmet vermeye başlamıştır. Kayıtlar ücretsizdir' yazısını paylaştı.


Bu yıl aynı mevkide 5 kez hattın patladığını belirten Muhtar Kayacan, patlayan yerin onarıldığını bu kez başka bir yerde aynı sorunun yaşandığını hatırlattı. Şans eseri can ve mal kaybının yaşanmadığını söyleyen Kayacan, "Bodrum'a su getiren hatta meydana gelen patlamalar mahallemizde huzur bırakmadı. Bugün de patladı yine bazı evleri su bastı. Yarın veya bu akşam yine patlamayacağının garantisi yok, yüzlerce ton su, can ve mal kaybına da neden olabilir. Bu hat bir an önce ıslah edilmeli, gerekli çalışmalar yapılmalı. Yetkililerin cebinden çıkmayan paralar ve yapılan yanlışlar sonucunda halk bu sorunu yaşıyor. Her hafta başka bir yer patlıyor, yazık kaybolan milli servet. Sanmayın ki yanlıştan dönüldü, yanlış seçilen boruların, aynılarını döşemeye devam edecekler" dedi.