Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz açıklamalarda bulundu

Canlı| GSTV'de açıklamalarda bulunan Mustafa Cengiz Yiğit Şardan'ın "Bana Cengiz'in devamı demek haksızlık. “Benim görev yaptığım dönemlerde Mustafa Cengiz ismini kimse duymuş mu?” sözlerine yanıt verdi.

15 Haziran 2021 Salı, 14:35
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz açıklamalarda bulundu
Abone Ol google-news

Cengiz'in açıklamaları: 

Ortamın biraz sertleştiğini görüyorum. Bundan memnun değilim. Bu Galatasaray'a zarar verir. Galatasaray bir his takımıdır. Maçlarda gol atınca birbirine sarılan, yenilince milyonlar üzülmüyor mu? Diğer bir rakibe çatarak bir yere gelebilir miyiz? Tabii ki her başkan adayının bir stratejisi var. Tehlike gelmemesi için aday olmadım. Buna rağmen devamlı bana çattılar.

Ben soyunma odasına girmem. Real Madrid maçında yerimden kalkamadım. 3.5 senede ne soyunma odası ne otobüse binmedim. Günah değil mi bu? Ayrıldığın yeri karalarsan seni alacak yönetim bir düşünür. Ben düşünürüm.

Bu ülkede bazı kesimler gibi adı Yezid diye öldürürler, şehit diye gömerler. Buna hazırlansınlar. Siz istediğiniz kadar vaad edin. Lütfen yapamayacağınız vaatler vermeyin. Bizim her şeyimiz meydanda. Hatta fazla şeffafız. SPK bizi uyarıyor bazen. Adam futbolcu alıyor, ne vergisi belli, ne maaşı...FFP'yi aşıyor. Fakat lisans alıyor. Şoktayız. Tarihin en iyi denetleme kurulu bizde şu anda. Bilinçli ibrasızlık verenlere çok üzüldüm. Benimt avsiyem, bizimde yapamadığımız şeyler var. Kapalı salon... Ama yapacağız. Size bir müjde vereyim. Sakladığımız hiçbir şey yok. Bizim abdestsiz namazımız yok.

Kemerburgaz'da dünyanın en değerli mimarları 5 kuruş almayacak. Her iki proje de çiziliyor (Kemerburgaz ve Büyükçekmece).

Avrupa'da başarısızlıklarımız oldu. Galatasaray dünyada çok değerli marka. Bu yüzden yurt dışında çok üzüldüm. Ceferin'i çok severim. Real Madrid başkanını çok sevrim. Madrid'de, Paris'te çok üzüldüm.

Mayıs sonuna kadar yapılandırma için 170 milyon Lira gerekiyor. Bizim ödemelerimiz var. 6 bin adet 7 milyon haciz vardı. Ben kimseyi suçlamıyorum. Sürekli ertelemişler. Buna karşıyım. Camiamıza teşekkür ediyorum. Loca aldılar, seyircisiz maçlarda iptal etmediler.

Benim aday olmamamın tek nedenim sağlık. Rahatsızım. Arkadaşlarım da gecesini gündüzünü harcadı. Gurur duydum hepsiyle. Benim oğlum yardımcı oluyor. Oğluma saldırmasınlar. Ben buraya memur gibi geliyorum. Buraya gelecek yönetim sakın şunu düşünmesin; haftada 1 gün gelir giderim. Her gün, her saati Galatasaray'a vereceksiniz. Yüklendiğiniz göreve bakın ve ayrılın. Tam zamanlı çalışacaksınız. Kaç başkan iflas etti biliyor musunuz?

Bizi üzen transfer Falcao, açık ve net. En tartışılan transfer Falcao! Falcao transferinden pişmanım. Daha F harfi ortada yoktu, menajerleri iyi çalıştı sosyal medyada. Zaten sosyal medyada menajer savaşları var. Helal olsun.

Ben asla teknik heyete bir şey demem. Futbolculara bozuldum. Rize'ye yenildik. Bazı oyuncuların oyunu, kendini vermemesi çok ağrıma gitti. Bunda sızlanacak ne var? Ben futbolcularıma asla "şerefsiz" demedim. Ben onları onore ettim. Yapmayın arkadaşlar. Dediğimi çarpıtmayın. Beni yüzlerce arayan oldu. Etki etmişsem mutlu olurum ama ben bunu demem.

Başkan adaylarından herhangi birisini desteklemiyorum.

Yiğit Bey tam hazırlık değildi. Benim arkadaşlarıma başvurdu. Eskiden hep beyaz liste yazardım. Yarışmacılar kaosa düşmesin diye çok çalışıyorum. Ben gittikten sonra arkadaşlarım baya iş yaptı. UEFA'yı halletmeye çalışsın. Çok ciddi yazılar yazdık, bizi FFP'den çıkarmaları için. FFP'nin 3. yılındayız. Çıkmadık. Başkan adaylarına hatırlatıyorum. UEFA'dan borçsuzluk alınması lazım 31 Haziran'a kadar. Gelecek yönetimi sıkıntıya düşürmemek için çalışıyoruz.

Mustafa Cengiz Yiğit Şardan'ın "Bana Cengiz'in devamı demek haksızlık. “Benim görev yaptığım dönemlerde Mustafa Cengiz ismini kimse duymuş mu?” sözlerine yanıt verdi. Cengiz" 10 yıldır Divan Kurulları'nda konuşuyorum. Sayın Şardan kaçırmış herhalde." dedi. 

Ben bugüne kadar belki serzenişte bulunmuşumdur. Bunları kim ulaştırıyor bilmiyorum? Şok yaşadım. Hocama ve çalışanlara güç vermek için Florya'ya gittim, bir kere. Ayıp değil mi? Galatasaray kültürü bu mu? Kayseri'de protokole çıkmadım. Devir teslim almadım. Ben televizyon meraklısıyım, ne şan ne şöhret...

Teknik direktör seçimini gelecek yönetime bıraktım. Fatih Terim varken asla ikinci bir teknik direktörle görüşmedim. Ben yalan söylemem. Fatih Terim haysiyetli davrandı. Opsiyonu imzalamayacağımı biliyordu, imzalamadı.

İbra ve ihraçtan çekinmiyorum. Bu seçim bir test. Bizde aidiyet, teşekkür duygusu var mı? Yutabileceğinizden büyük lokma ısırmayın, boğazınızda kalır.

Kulüp başkanları arasında en çok ceza yiyen benim. Hiç kimse bana yaklaşamaz. Ama, "pısırık başkan" diye yazıyorlar. Benim ilişkilerim dümdüz değil. TFF yönetim kurulu bazı konularda çok dik duruyor. TFF çoğu duruşunda dik durdu. Bıraktığında en çok eleştiriyi kim yapmış? Ben yapmışım.


SAYFAYI GÜNCELLEYİNİZ...