Çapa'da maske tartışmasında dövülen sağlık çalışanı ameliyata alındı

Ankara Keçiören'deki skandal görüntülere bir yenisi daha eklendi. Bu kez İstanbul Çapa'daki bir sağlık emekçisi saldırıya uğradı. Gözünden yaralanan sağlık çalışanının ameliyata alındı.

25 Eylül 2020 Cuma, 14:19
Çapa'da maske tartışmasında dövülen sağlık çalışanı ameliyata alındı
Abone Ol google-news

Fatih'te bulunan İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde bir kişi, maskesini doğru şekilde takması gerektiğini söyleyen sağlık çalışanını darp etti. Gözünden yaralanan sağlık çalışanının ameliyata alındığı öğrenildi.

Sağlıkta şiddet olayı, sabah saatlerinde İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde meydana geldi. Sağlık çalışanı, maskesini doğru şekilde takmayan bir kişiye uyarıda bulundu. İddiaya göre, uyarıya sinirlenen kişi ile sağlık görevlisi arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine maske uyarısında bulunulan kişi, hasta bakıcı olduğu öğrenilen sağlık çalışanını darp etti. İhbar üzerine olay yerine polis sevk edildi.

Şüpheli Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından polis merkezine götürüldü. Gözünden yaralanan sağlık çalışanının ameliyata alındığı öğrenildi.

KEÇİÖREN'DE SALDIRIYA UĞRAMIŞLARDI

Ankara'da yaşanan silahlı çatışmanın ardından Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirilen yaralılardan biri yaşamını yitirmişti. Bunun üzerine hasta yakınları hastane acilindeki sağlık emekçilerine saldırmıştı. Kendilerini güçlükle hastanedeki bir bölüme kapatan sağlıkçılar canlarını barikat kurarak kurtarmıştı.

5 saldırgandan ikisi tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.