Cavcav, CAS'tan umutlu

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav yaptığı açıklamada; ''CAS'ın cezaları erteleyeceğini umuyorum" dedi.

16 Temmuz 2013 Salı, 15:56
Abone Ol google-news

Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, Fenerbahçe ve Beşliktaş'ın UEFA'nın kararına itiraz ettiğini, bunun sonucunda da UEFA Tahkim Kurulu'nun sadece Fenerbahçe'nin cezasında bir değişiklik yaptığını hatırlatarak, "UEFA'ya ilk müracat yapıldığında ben bu kulüplerimizin böyle bir şikenin içinde olduğu kanaatinde şahsen değildim. O bakımdan mutlaka cezalar kaldırlır diye düşünüyordum ama maalesef dün akşam kararı duyduğumda samimi olarak büyük şok yaşadım'' diye konuştu.

UEFA'nın aldığı kararın Fenerbahçe ve Beşiktaş'a maddi ve manevi çok büyük zararlar vereceğini ifade eden Cavcav, şöyle devam etti:

"UEFA'nın vermiş olduğu kararı, Türk futboluna indirilmiş bir darbe olarak görüyorum. Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın Türk futbolunun lokomotif takımları. Bu kulüplerimiz ayrıca kadrolarındaki yabancıların hepsini oynatamadıkları için de büyük zarar görecek. Bu da futbolumuza büyük darbedir. Keşke zamanında Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) bunun önlemini alsaydı. Tabii ki hatalar olacaktır. Ancak şunun altını çizmek istiyorum, bazı kulüp idarecilerimizin kulağına küpe olması lazım, 58. maddenin kalkması, alınan bazı kararlar... Federasyon başkanımız 'her şey düzeldi, UEFA ile bir sıkıntı yok' beyanlarıyla ortam bayağı yumuşamıştı. UEFA'nın verdiği bu kararlara kadar. Mahkemeler de henüz neticelenmedi. Şimdi kulüplerimiz CAS'A müracat edecek. İnşallah erteleme kararı çıkar. Bu Türk futbolu için fevkalade iyi olur."

Şike sürecinde Gençlerbirliği kulübünün de isminin geçtiğini dile getiren İlhan Cavcav, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bu süreçte Gençlerbirliği'nin ismi de geçti. Ankara'da oynadığımız ve 4-2 kaybettiğimiz FB maçı var. Bu maç da dahil biz hiçbir takımla böyle bir anlaşma içerisine girip futbol oynamadık. 35 senedir kulüp başkanıyım. Bu zaman içinde de hiçbir insan çıkıp da biz şu maçı Gençlerbilriği'nden aldık veya şu maçı Gençlerbirliği'ne sattık gibi bir tabir kullanamaz. Allah'a çok şükür yüzümüz ak, anlımız pak."