Cavcav'dan TFF'ye destek

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, Türkiye Futbol Federasyo'nun (TFF) Fenerbahçe'nin Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne katılamayacağı yönündeki kararına ilişkin, ''olgunluklukla karşılanmalı'' değerlendirmesini yaptı.

26 Ağustos 2011 Cuma, 07:36
Abone Ol google-news

İlhan Cavcav, Türk futbolunun büyük bir kaosun içinde olduğunu belirterek, ''FIFA, göndermiş olduğu başmüfettişin TFF ve soruşturmayı yürüten savcıyla görüşmesinin ardından aldığı rapor doğrultusunda, milli takımı ve kulüpleri Avrupa kupalarından 8 yıl süreyle men etmekle tehdit etti. Bunun sonucunda kulüpler olarak bu kararı olgunlukla karşılayıp federasyonun almış olduğu karara saygı duymalıyız'' dedi.

Federasyonun uygulanacağını açıkladığı play-off sistemin bu yıl deneneceğini kaydeden tecrübeli başkan, Süper Lig maçlarını yayınlayan kuruluşun çok büyük zarar ettiğini, Türk futbolu için büyük gelir kaynağı olan kuruluşun kaybını asgariye indirmek adına böyle bir kararın alındığını bildirdi. TFF'nin ''play-off kararını'' olumlu karşıladığını ifade eden Cavcav, ''Zaten bu yıl deneme amaçlı uygulamaya konulacak bu sistemin, devam edip etmeyeceğine gelecek yıl kulüplerle görüşülerek karar verilecek'' şeklinde konuştu.

Spor Toto Süper Lig'in 2011-2012 sezonu maç fikstürünün, tüm takımlara hayırlı olması temennisinde bulunan İlhan Cavcav, ''Bu yılın daha centilmence, birlik ve beraberlik içinde geçmesini dilerim'' diyerek, sözlerini tamamladı.