Cazın Yaşayan Efsanesi Tony Bennett İstanbul'u Büyüledi

Bugüne dek sayısız hit parçaya imza atan 16 Grammy ödüllü dünya yıldızı Tony Bennett, Map İletişim organizasyonuyla 17 Temmuz'da Küçükçiftlik Park'ında İstanbullu müzikseverlerle bir araya geldi.

18 Temmuz 2012 Çarşamba, 12:07
Abone Ol google-news

Caz standartlarına getirdiği yorumlarla ‘Great American Songbook’ olarak adlandırılan geleneğin ikonlaşmış seslerinden biri olarak gösterilen ve “Yaşam Boyu Başarı Ödülü” bulunan Tony Bennett iki yıl aradan sonra geldiği İstanbul’da sahneye kızı Antonia Bennett ile çıktı. Müzikseverlere unutamayacakları bir gece yaşatan Tony Bennett İstanbul’u bir kez daha sesiyle büyüledi.
 
‘Duets II’ albümünde, Andrea Bocelli, Mariah Carey, Lady Gaga, Norah Jones, Aretha Franklin, Michael Buble gibi önemli sanatçılarla çalışan Tony Bennett; aynı zamanda Amy Winehouse’un ölümünden önce gerçekleştirdiği son stüdyo kaydına da bu albümde yer verdi. Amy’nin en sevdiği parçalardan biri olan ‘Body and Soul’ şarkısına birlikte yaptıkları düet Bennett’e ‘En İyi Pop Dueti’ Grammy’sini de kazandırdı.
 
Kariyerine 1951 yılında çıkardığı ‘Because of You’ adlı parçasıyla hızlı bir başlangıç yapan Tony Bennett, 1950’lerin sonunda ‘The Beat of My Heart’, ‘Basie Swings’ ve ‘Bennett Sings’ gibi albümlerle daha o senelerde kariyerinin zirvesine çıktı.
 
Dünya çapında 50 milyonluk albüm satışına ulaşan Tony Bennett için Frank Sinatra, ‘O dünyanın gelmiş geçmiş en iyi yorumcusu’ demiştir. Aynı zamanda çizdiği resimlerde Benedetto imzasını kullanan usta bir ressamdır.
 
Konuyla ilgili basın bültenini ve görsellerini ekte bilginize sunmaktayım.