Cenazede kendini yakmak istedi

Kırıkkale Belediyesi'nin temizlik işlerini yürüten özel bir firmada çalışan işçi, işten çıkarıldığı ve ücretini alamadığı gerekçesiyle, eski belediye başkanının dün hayatını kaybeden eşinin cenaze töreninde, üzerine benzin dökerek kendini yakmak istedi.

09 Haziran 2009 Salı, 12:41
Abone Ol google-news

Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesi yakınlarında dün meydana gelen trafik kazasında yaşamını yitiren eski Kırıkkale Belediye Başkanı Hayati Karayol'un eşi Türkan Karayol (60) için Çarşı Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi.

Cenaze namazı kılındığı sırada törenin yapıldığı yere gelen Kırıkkale belediyesinin temizlik işlerini yürüten özel bir firmada çalışan temizlik işçisi Numan Pekcan, işten çıkarıldığı ve alacaklarının ödenmediği iddiasıyla üzerine benzin dökerek kendini yakmak istedi.

Pekcan, MHP Kırıkkale Milletvekili Osman Durmuş ve belediye başkan yardımcılarının da katıldığı törende, yetkililerden yardım isteyerek, ''İşten çıkarıldım. Uzun zaman maaşım ödenmedi. Açım, belediye yönetimi bu durumu görsün'' diye bağırdı.

Cenazede görevli polisler, çakmakla üzerindeki benzini tutuşturmak isteyen 1 çocuk babası Pekcan'ı etkisiz hale getirerek, gözaltına aldı. Bu arada, 1989-1994 yıllarında Kırıkkale Belediye Başkanlığı görevini yürüten Hayati Karayol'un eşi Türkan Karayol'un cenazesi törenin ardından Kırıkkale Mezarlığı'nda toprağa verildi.