Chavez kolaya meydan okudu

Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez, halka kola gibi soğuk içecekler yerine, devletin işlettiği şirketin üretimi olan meyve suyunu içmesi çağrısında bulundu.

23 Temmuz 2012 Pazartesi, 06:02
Abone Ol google-news

Chavez, seçim kampanyası konuşmasında, halkın, Venezuela ürünlerinin tüketimini artırmanın bir yolu olarak, yabancı şirketlerin ürettiği şekerli soğuk içecekler yerine, devletin işlettiği Corpozulia şirketinin ürettiği üzüm suyu ''Uvita''yı satın alması gerektiğini söyledi.
Venezuela'nın sosyalist lideri, televizyonda yayımlanan konuşmalarında sıklıkla destekçilerine sağlıklı gıdalar tüketmeleri, egzersiz yapmaları, alkol ve uyuşturucudan uzak durmaları çağrısında bulunuyor.

Güney Amerika ülkesi, halkın tükettiği yiyecek ve içeceklerin büyük bölümünü ithal ediyor.
Chavez ayrıca ABD'de başkanlık seçimlerinin Cumhuriyetçi adayı Mitt Romney ile kendisinin rakibi Henrique Capriles'in aynı gündeme sahip olduklarını söyledi.

Hem Romney hem de Capriles'in kapitalist eliti temsil ettiğini belirten Chavez, Capriles'in, Venezuelalıları, yoksulu önemsediği yalanına inandırmaya çalıştığını ve 13 yıllık iktidarına damgasını vuran sosyal programları ortadan kaldıracağını savunuyor.
Henrique Capriles ise bu iddiaları reddediyor.