CHP'den hükümete destek geldi

IŞİD'in saldırılarından kaçarak Şanlıurfa Suruç İlçesi Dikmetaş Köyü yakınlarına gelen Suriyeliler sınırdan Türkiye'ye geçiş yaptı. CHP Adana Milletvekili Faruk Loğoğlu Türkiye'nin sınır geçişine izin vermesini destekledi.

19 Eylül 2014 Cuma, 15:12
Abone Ol google-news

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CHP'li Faruk Loğoğlu, İnternethaber'den Nesrin Yılmaz'a sınır kapısının açılmasını şöyle değerlendirdi, "Sınır kapısının açılması kararını yerinde buluyorum, doğru bir hareket. Neticede Türkiye'nin gerçek anlamda hayatları tehlikede olan insanlara kucağını açması lazım, biraz gecikerek de olsa sınır kapıları açıldı. Bu insanlara gereken kolaylık sağlanmalıdır.

TÜRKİYE'NİN İŞİ DAHA DA ZORLAŞIYOR

Özellikle komşu Irak ve komşu Suriye'de gelişmelerin nasıl olacağını kestirmek mümkün değil. Bu son gelişme, IŞİD'in bazı köyleri ele geçirmesi neticesinde ortaya çıktı, IŞİD bu ilerleyişini sürdürdüğü taktirde daha fazla insan ülkemize gelebilir. Türkiye'nin her halükarda daha fazlasına hazırlıklı olması lazım. Kış mevsimi de yaklaşıyor, o bakımdan, Türkiye'nin işi daha da zorlaşıyor.

Buna siyasi bir yorum eklemek gerekirse; Irak ve Suriye'de olup bitenlerden en başından bu tarafa AKP hükümetlerinin sorumlu olduğunu unutmamak lazım. Ama biz insani görevimizi yapmak durumundayız ve bu insanlara imkanlarımızın el verdiği ölçüde kolaylığı da sağlamak durumundayız."