CHP'li Yılmaz'dan kadınlara Kurtuluş Savaşı çağrısı

CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, kadınlara yeni bir Kurtuluş Savaşı çağrısı yaparak, "AKP iktidarının demokrasiyi, özgürlükleri, ülke bağımsızlığını, bölünmez bütünlüğümüzü yok etme girişimlerine karşı yeniden bir Kurtuluş Savaşı başlatmak zorundayız" dedi.

05 Aralık 2011 Pazartesi, 16:12
Abone Ol google-news

TBMM'de basın toplantısı düzenleyen CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, sözlerine Nazım Hikmet'in dizeleriyle başladı. "Ve kadınlar, bizim kadınlarımız, korkunç mübarek elleri" diyen Yılmaz, kadınlara büyük görev düştüğünü belirterek, şöyle dedi: "AKP iktidarının demokrasiyi, özgürlükleri, ülke bağımsızlığını, bölünmez bütünlüğümüzü yok etme girişimlerine karşı yeniden bir Kurtuluş Savaşı başlatmak zorundayız. En kötü koşullarda Anadolu halkı, kadını ve erkeğiyle geçmişte bunu nasıl başardıysa bugün de başaracaktır."

"Kadınlara sokakta sigara içtiği için saldıran, şort giydiği için taciz eden bir zihniyet var bu ülkede" diyen Yılmaz, "Ben bütün kadınlarımıza diyorum ki çocuklarımıza nasıl sahip çıkıyorsak ülkemize de öyle sahip çıkmalıyız" dedi. Konuşmasında AKP'yi eleştiren Yılmaz, şöyle dedi: "Emperyalistlerin işbirlikçisi AKP iktidarı halkımızın ve kadınlarımızın kazandığı demokratik hakları gerileterek yargıyı, medyayı, tüm sivil toplum örgütlerini korkutup, sindirerek yeniden dizayn etmekte ve tek parti diktatörlüğünü fiilen uygulamaktadır."